odbiór konsoli w sklepie

Galerie Handlowe zamknięte – co z odbiorem konsoli, którą się zamówiło?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Co z obiorem konsoli Xbox Series X, Series S czy PlayStation 5, którą zamówiło się do sklepu? Ostatnie wiadomości pokazują, że może być z tym pewien problem, ponieważ Galerie Handlowe mają być zamknięte z powodu pandemii wirusa. To także wpłynie na możliwość kupienia konsoli w dniu premiery, jeżeli pójdzie się do niego osobiści.

Odbiór konsoli w sklepie – co teraz?

Wczorajsze informacje o tym, że czekają nas kolejne zamknięcia, a w tym Galerii Handlowych sprawiły, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, co z ich zamówionymi konsolami. Oczywiście mowa też tutaj o innych produktach elektronicznych, które zamówiło się z odbiorem osobistym w sklepie. Jednak to konsole nowej generacji mogą być dla wielu kluczowe w tej chwili. W końcu ich premiera przypada na 10 listopada, jeżeli chodzi o Xbox Series X|S, a na 19 listopada PlayStation 5. Jeżeli ktoś zamówił pre-order z odbiorem w sklepie stacjonarnym, może mieć problem z odbiorem produktu w dniu premiery. Tutaj Microsoft radzi, by kontaktować się z danym sklepem, gdzie składało się zamówienie w celu omówienia szczegółów jego dostarczenia. Niektóre firmy już zapowiedziały, że wyślą do klientów sprzęt kurierem czy do paczkomatu bezpłatnie (tak ma zrobić x-kom.pl).

A to nie koniec problemów. Wielu graczy mogło czekać do dnia premiery, by pójść do stacjonarnego sklepu i tam kupić konsolę. O ile z dostępnością Xbox Series X|S problemów być nie powinno, to o PlayStation 5 można zapomnieć. Sony podało dzisiaj do informacji, że nie ma co liczyć na to, by sprzęty były dostępne w sklepach w dniu premiery. Mowa tutaj zarówno o rynku amerykańskim, jak i europejskim.

Zobacz też: Przystawka Xiaomi Mi Box 4S Pro pozwoli na oglądanie treści w jakości 8K.

Sony poprosiło także, by nie ustawiać się w kolejkach pod sklepami, bo to i tak nic nie zmieni. Radzi się za to graczom, by zamawiali sprzęt online, by nie narażać się na niebezpieczeństwo, wybierając do sklepu. Jeżeli więc zamówiliście konsolę z odbiorem osobistym, sprawdzajcie maile, bo zapewne niedługo dostaniecie informacje, jak sprzęt ma do was trafić.

Źródło: Twitter / Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy