Let’s Play to globalne wydarzenie Microsoftu, które odbędzie się w dniu premiery nowych konsol – Xbox Series X oraz Xbox Series S. Mowa oczywiście o 10 listopada, kiedy to pierwsi szczęśliwcy będą mieli już w swoich domach nowe urządzenia. Firma postanowiła więc świętować razem z fanami marki, a całość może przynieść kilka niespodzianek.

Let’s Play – premiera Xbox Series X

Wydarzenie Let’s Play odbędzie się 10 listopada o godzinie 20 naszego czasu. Będzie można je oglądać na żywo na YouTube, Twitch oraz Facebook Gaming, a Microsoft zapowiedział, że to nie będzie zwykły livestream. Czego więc można się po nim spodziewać? Przede wszystkim ma to być święto graczy, czyli będziemy mogli zobaczyć, jak wyglądają premiery urządzenia na całym świecie. Dodatkowo powinniśmy zobaczyć także nowe fragmenty z gier, które zmierzają na Xbox Series X|S. Pojawią się także wywiady z twórcami, developerami oraz zespołami odpowiedzialnymi za finalny wygląd gier oraz konsoli.

Dodatkowo Microsoft zamierza podczas wydarzenia Let’s Play zbierać fundusze na szczytne cele, czyli będzie można dołożyć od siebie cegiełkę. Patrząc na to, jak firma podchodzi do promocji nowych konsol, widać, że bardzo im zależy na jak najlepszym odbiorze. I nie trudno oprzeć się wrażeniu, że tym razem wszędzie więcej jest Microsoftu, niż Sony. Choć premiery obu sprzętów odbywają się w tym samym czasie, to obóz „zielonych” zdaje się poważniej podchodzić do tematu. Wszelkie informacje o ich konsoli dostawaliśmy sporo wcześniej, a na dodatek praktycznie wszystko od razu. Tymczasem Sony wyjątkowo się ociągało, co mogło zniechęcić sporą część graczy.

Zobacz też: Wymienne panele w PlayStation 5 – Sony mówi nie dla firmy, która zaczęła je projektować.

Obie konsole (Xbox Series X oraz PlayStation 5) są w naszym kraju dostępne w zbliżonych cenach, więc każda akcja promocyjna powinna mieć znaczenie. Microsoft ma zamiar świętować swoją premierę, a odnośnie wydarzenia Sony jeszcze niewiele wiadomo. Będziecie świętować razem z Microsoft?

Źródło: Xbox

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.