Pre-order na PlayStation 5 będą mogli złożyć tylko wybrani. O tym, kto będzie należał do tego grona, zdecyduje samo Sony. I choć istnieje niepisana zasada, że nie powinno składać się żadnych pre-orderów, to w tym przypadku zapewne nie będzie ona obowiązywała. Nowa konsola Japończyków nie ma jeszcze nawet podanej ceny, ale zainteresowanie nią może być ogromne.

Pre-order na PlayStation 5

Pre-order na PlayStation 5
PlayStation 5

Sony musi być bardzo pewne sukcesu swojej kolejnej konsoli i ma ku temu powody. PlayStation 4 to ogromny hit sprzedażowy, który niejako uratował nawet samą ideę konsol u Sony. Jeżeli PS 4 nie sprzedałoby się tak dobrze, jak miało to miejsce, prawdopodobnie nie było nowego urządzenia. Sony musi ten sukces wykorzystać, by kolejna generacja także się świetnie sprzedawała. I dobrze wiemy, że nic się tak dobrze nie sprzedaje, jak ekskluzywne produkty. I z takiego założenia wyszli też Japończycy, którzy oferują nielicznym klientom możliwość zamówienia PlayStation 5 przed wszystkimi.

Pre-order na PlayStation 5 nie będzie jednak tak łatwo złożyć. Przede wszystkim dlatego, że opisywana tutaj akcja, będzie miała miejsce tylko w Stanach Zjednoczonych i tylko tam, będą wysyłane zamówione sprzęty. Do tego będzie potrzeba także PS ID przypisanego do amerykańskiego rynku, ale nie to jest tutaj największym problemem. Żeby móc złożyć taki pre-order na nową konsolę, trzeba będzie mieć sporo szczęścia. Na początku na stronie PlayStation trzeba się zapisać na specjalną listę. Później Sony będzie samo wybierało szczęśliwców, którzy będą mogli złożyć zamówienie. Dowiedzą się o tym z wiadomości mailowej, a pod uwagę ma być brane ich zaangażowanie w społeczność graczy. To jednak nie koniec przeszkód. Do tego dochodzi jeszcze limitowana ilość konsol, które w mają być dostępne w pre-orderze. Ma obowiązywać zasada, kto pierwszy, ten lepszy.

Zobacz też: Oferta PlayStation Plus na wrzesień – co oddaje Sony tym razem?

W tej akcji, będzie można kupić tylko jedną konsolę na osobę, ale za to więcej akcesoriów (po dwie sztuki). Dla fanów Sony to wyjątkowa okazja, by być tymi pierwszymi. Szkoda tylko, że Sony ograniczyło terytorialnie samą akcje, a dodatkowo, dalej nie znamy ceny urządzenia. Jednak to pewnie już niedługo się zmieni.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.