ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gameplay Worms Rumble

Gameplay z Worms Rumble wzbudza sporo emocji – niekoniecznie pozytywnych

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Gry

Pojawiają się pierwsze gameplaye z Worms Rumble i wywołują mieszane uczucia. Każda seria ewoluuje. Producent nie zawsze obiera dobry kierunek. Póki co ciężko powiedzieć, czy ten obrany przez Team 17 będzie strzałem w dziesiątkę. Film przedstawiający rozgrywkę podzielił fanów serii. Jedni wróżą grze ogromny sukces, inni narzekają na każdy aspekt rozgrywki i twierdzą, że gra skazana jest na porażkę. O tym kto ma rację, dowiemy się dopiero po premierze. Jeżeli macie kilka minut, to zachęcam do obejrzenia materiału i wyrobienia sobie własnej opinii.

Gameplay z Worms Rumble jest przepełniony chaosem

Po obejrzeniu filmu zaprezentowanego przez serwis IGN jedno jest pewne. Worms Rumble ma niewiele wspólnego z poprzednimi częściami serii. Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził. Nie oznacza to jednak, że gra jest zła. Jest po prostu inna. Worms Rumble ma szansę przyciągnąć do siebie sporą liczbę graczy. Rozgrywka nie jest skomplikowana. Oczywiście przyda się poznanie arsenału i map. Jednak w zasadzie to wszystko. Nie ma tu miejsca na skomplikowaną taktykę, czy spokojną analizę ruchów przeciwnika. Jeżeli komuś podoba się Web Liero i Soldat, to będą zadowolone z nowych Wormsów. Liczy się zręczność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Mapy można niszczyć tylko częściowo. Jest to w pełni zrozumiałe. Jeżeli gracze mogliby roznieść w pył każdą ścianę i grunt, to mecz bardzo szybko dobiegłby końca. Robale nie miałyby po czym pełzać.

Zobacz także: Torchlight II za darmo na PC w Epic Games Store

Po spojrzeniu na gameplay martwię się trochę o tryb Battle Royale. Dlaczego? W Deathmatchu gracz w ciągu minuty ginie kilka razy. Mapa nie jest duża i łatwo wpaść w ogień krzyżowy. Jeżeli mapy do tego trybu nie będą odpowiednio duże, może to oznaczać, że długość życia robala nie będzie przekraczała kilku sekund. Oznacza to z kolei koniec meczu, a nikt nie chce uruchamiać gry na zaledwie kilka sekund prawda? Być może wkrótce jakiś YouTuber pokusi się o stworzenie filmu podsumowującego rozgrywkę w wersji beta. Może się wtedy okazać, że Team 17 będzie miało jeszcze sporo do poprawienia przed wydaniem Worms Rumble.

Źródło: IGN, YouTube, Team 17

Sprawdź najnowsze wpisy