ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Uncharted Netflix

Data premiery Uncharted na Netflix – jeszcze nie u nas, ale to kwestia czasu

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Filmy

Film Uncharted pojawi się na Netflix już niebawem, ale na razie wiemy tylko, jaka data premiery będzie w Stanach Zjednoczonych. Biorąc jednak pod uwagę to, że Netflix i Sony mają umowę, która daje platformie streamingowej wyłączność na niektóre produkcje, raczej na debiut Uncharted w Polsce nie będziemy zbyt długo czekać. Zresztą produkcję w stramingu można obejrzeć już teraz, choć na zasadzie wypożyczenia. Co wiemy na temat premiery Uncharted na Netflix?

Uncharted na Netflix – jaka data premiery i kiedy w Polsce?

Uncharted Netflix data premiery

Zacznijmy od najważniejszej informacji, czyli tego, kiedy film pojawi się na platformie streamingowej. Otóż data premiery Uncharted na Netflix w USA została ustalona na 15 lipca tego roku. To będzie równo 119 dni od momentu, kiedy film miał swoją premierę w Stanach Zjednoczonych. Tym samym Netflix idzie taką samą drogą, jak HBO Max czy Disney+, czyli największe premiery kinowe umieszcza na platformie około 3-4 miesiące po debiucie. Wprawdzie na Disney+ jest to szybciej (np. Doktor Strange w multiwersum obłędu na platformie pojawi się w tym tygodniu), a i HBO Max produkcje dodaje też trochę wcześniej, to Netflix i tak robi krok w dobrą stronę.

Czy Uncharted pojawi się w tym samym czasie na Netflix w Polsce? Tutaj nie mamy jeszcze potwierdzenia, ale są szanse, że na film nie będziemy czekali dużo dłużej, niż użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Niestety, wiele zależy tutaj od samego Netflixa, który na inne rynki film może wypuścić też później. Patrząc jednak na to, jak ostatnio radzi sobie firma, ta powinna raczej robić wszystko, by przyciągać do siebie użytkowników, a premiera Uncharted na Netflix byłaby takim wabikiem. W końcu samo Stranger Things to za mało, by ludzie dalej opłacali subskrypcję.

Samo Uncharted spotkało się z bardzo mieszanymi recenzjami, nawet na naszym portalu. Przemek był „na nie”, ale ja już byłem więcej, niż zadowolony. Nie da się jednak ukryć, że samo Uncharted to typowe kino rozrywkowe, które nie zostaje z widzem na dłużej. Co nie zmienia faktu, że takich kinowych premier może na Netflix brakować. HBO Max co chwila coś dużego udostępnia u siebie, a niedawny debiut Disney+ na kolejnych rynkach może być dla Netflix potężnym ciosem. Zobaczymy czy w lipcu Uncharted pojawi się na Netflix także w Polsce, a o tym powinniśmy przekonać się w ciągu najbliższych dni. Istnieje też spora szansa na to, że Uncharted zadebiutuje na HBO Max w Polsce, ponieważ Warner Bros. podpisał umowę o dystrybucji filmów Sony na terenie Europy. Niezależnie od platformy, Uncharted powinno zadebiutować w streamingu już niebawem.

Źródło: What’s new on Netflix / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy