Cyberpunk 2077: Widmo Wolności - screenshot z gry (wersja na PC)

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności z genialnymi wynikami sprzedaży. CD Projekt RED doceniony przez graczy

3 minuty czytania
Komentarze

Po latach intensywnych prac nad projektem Cyberpunk 2077, polskie studio CD Projekt RED może być z siebie zadowolone. Gracze otrzymali (po wielu aktualizacjach, ale jednak) kapitalną grę akcji z potężnym rozszerzeniem Widmo Wolności. Nieustanne poprawianie futurystycznego dzieła przez studio Adama Kicińskiego zostało też nagrodzone wysokimi wynikami sprzedaży, co potwierdzają ostatnie dane opublikowane przez wydawcę.

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności z 5 mln sprzedanych egzemplarzy

Grafika przedstawia postać kobiecą z gry "Cyberpunk 2077", ubraną w czarną kurtkę i z cyfrowo ulepszonymi protezami rąk, na tle czerwono-żółtego logo gry oraz napisu "PHANTOM LIBERTY 2077" w tonacji czerwono-żółto-czarnej.
fot. mat. prasowe / CD Projekt RED

Studio CD Projekt RED podało do opinii publicznej informację o tym, że sprzedano już ponad 5 mln kopii Cyberpunk 2077: Widmo Wolności, czyli dodatku do podstawowej gry z końcówki 2020 r. I bardzo dobrze, ponieważ Widmo Wolności to jeden z najlepszych dodatków do gier od lat. Wiemy również, że do października 2023 r., Cyberpunk 2077 sprzedał się w ok. 25 mln egzemplarzy. Dla porównania, najlepszy pod tym kątem hit PlayStation, Marvel’s Spider-Man, sprzedał ok. 22 mln egzemplarzy od premiery we wrześniu 2018 r. (dane z początku 2022 r.)

Podziękowania ze strony polskiego studia za 5 mln sprzedanych egzemplarzy jedynego dodatku do gry z 2020 r.

Fantastyczny wynik, bo dla wielu niezależnych studiów, przebicie 1 mln sprzedanych kopii gry jest już sporym osiągnięciem. Co ważne, jeżeli jeszcze nie dysponujecie najnowszą grą CD Projekt RED, możecie ją zakupić w formie Cyberpunk 2077: Ultimate Edition. Zarówno na konsolach (PlayStation 5, Xbox Series X|S), jak i komputerach PC, zapłacicie za nią 259 złotych bez promocji.

Co obecnie dzieje się w studiu CD Projekt RED?

Wejście do siedziby CD Projekt RED z dużym czerwonym logo w kształcie ptaka na ścianie budynku, ludzie przechodzący obok.
fot. mat. prasowe / CD Projekt RED

Poniższa grafika mówi wszystko. Najwięcej osób w CD Projekt RED pracuje teraz nad nową odsłoną sagi Wiedźmin, roboczo zatytułowaną Polaris. Cóż, kiedy ten projekt się ukaże, kody do Wiedźmin 4 z pewnością staną się użyteczne. A tymczasem, stan na 31 października 2023 r. wskazywał również na ogrom deweloperów będących przydzielanych do innych zadań po premierze ostatecznej edycji futurystycznej gry z 2020 r.

Wykres Gantta przedstawiający zaangażowanie zespołów deweloperskich w trwające projekty firmy CD Projekt RED, z różnokolorowymi paskami reprezentującymi różne gry i projekty, rozłożone na osi czasu od 31 grudnia 2022 do 31 października 2023.
Fot. mat. prasowe / CD Projekt RED

W 2024 r. CD Projekt RED ma jeszcze pracować nad projektem Cyberpunk Orion, czyli kontynuacją opowieści V. Oprócz tego, zakupione przez polską firmę studio Molassess Flood walczy z projektem Sirius, osadzonym w wiedźmińskich realiach. Szef korporacji, Adam Kiciński, jasno też wypowiedział się na temat potencjalnego przejęcia CD Projekt i przynależnych mu studiów przez większą firmę, w wywiadzie udzielonym serwisowi Parkiet.

Nie jesteśmy zainteresowani włączeniem nas do jakiegoś większego podmiotu. Całe życie pracowaliśmy na pozycję, którą mamy teraz. I wierzymy, że za kilka lat będziemy jeszcze więksi i jeszcze mocniejsi. Mamy ambitne plany, a to co robimy mocno nas kręci. Cenimy niezależność.

Adam Kiciński, Prezes grupy kapitałowej CD Projekt, wypowiedź dla serwisu Parkiet

Warto też zaznaczyć, że powyższa grafika nie uwzględnia prac nad zapowiedzianym niegdyś remake Wiedźmina 1, bo i jest to projekt na dalszą przyszłość. Większość fanów studia ucieszy się z takiego obrotu spraw, choć osobiście wolałbym zostawić Geralta w przeszłości i rozwijać futurystyczne uniwersum 2077 roku, które jak pokazuje sprzedaż, również ma ogromny potencjał.

Zdjęcie otwierające: Łukasz Gołąbiowski / android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw