Mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych i bezrękawniku w neonowo oświetlonym pomieszczeniu, wykonujący gest ręką, na tle plakatów filmowych.
LINKI AFILIACYJNE

Kaskader z fatalnym wynikiem w kinach. Dziwne, bo film jest wychwalany przez krytyków

3 minuty czytania
Komentarze

Duże nazwiska i duże oczekiwania – ten duet może być zabójczy dla producentów filmowych, którzy liczą na sukces. Najnowszym tego przykładem jest Kaskader, który zaliczył mizerny start w kinach pomimo budżetu opiewającego na 150 milionów dolarów oraz Ryana Goslinga w obsadzie.

Nie tak to miało wyglądać… Kaskader z fatalnym startem w kinach

Plakat filmu Kaskader. Mężczyzna i kobieta w filmowym stylu stoją przed tłem z eksplozją, mężczyzna w białym ubraniu z pasami bezpieczeństwa, kobieta trzyma megafon.
Fot. Universal Pictures / materiały prasowe

Bardzo możliwe, że filmy akcji są najwdzięczniejszymi produkcjami dla twórców liczących na spektakularne zyski w kinach. W końcu duża część widzów kupi bilet nawet na największą szmirę tylko dlatego, że w obsadzie znalazł się ich ulubiony aktor lub aktorka. W związku z tym jeszcze kilka dni temu mogło się nam wydawać, że Kaskader to murowany kandydat do największej premiery maja 2024 roku.

Jak wielkie było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że film Davida Leitcha… jest całkiem dobry, o czym świadczą opinie krytyków, a także „zwykłych widzów”. Do tego dodajmy Ryana Goslinga oraz Emily Blunt w głównych rolach, a w rezultacie otrzymamy totalnie niespodziewany kasowy hit. Cóż… w tym przypadku sprawa ma się zgoła inaczej.

W otwierający weekend Kaskader zarobił jedynie 28,5 miliona dolarów na amerykańskim rynku, co przy budżecie wynoszącym 150 milionów dolarów jest fatalnym, a nawet drastycznym wynikiem. Jeszcze przed premierą szacowało się, że przy debiucie akcyjniak spokojnie zainkasuje co najmniej 40 milionów dolarów. Ostatecznie analizy minęły się z realiami, które dla Kaskadera okazały się bolesne w skutkach.

Kaskader to niespodziewany hit tego roku?

Kadr z filmu Kaskader. Mężczyzna i kobieta całują się przed olbrzymią metalową konstrukcją z eksplozją pożaru w tle.
Fot. Universal Pictures / materiały prasowe

W naszej recenzji Kaskadera akcyjniak otrzymał ocenę 6/10, jednak w przypadku najpopularniejszych serwisów do oceniania filmów, wynik jest jeszcze lepszy. Na naszym rodzimym Filmwebie omawiany właśnie tytuł może pochwalić się notą 7/10 (3 tysiące głosów), a na zagranicznych portalach takich jak IMDb oraz Rotten Tomatoes oceny Kaskadera wynoszą kolejno 7,3/10 (21 tysięcy głosów) oraz 83/100 (ponad tysiąc głosów).

Bohater filmu jest kaskaderem i jak każdy w tym zawodzie, zdarza się, że zostanie wysadzony w powietrze, że zostanie postrzelony i wyrzucony przez okno oraz zrzucony z wysokości, a wszystko to dla naszej rozrywki. Teraz, po prawie kończącym karierę wypadku, nasz bohater musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązać spisek i spróbować odzyskać miłość swojego życia, wciąż wykonując swoją codzienną pracę. Co może się wydarzyć?

Opis filmu (dystrybutor)
Zwiastun filmu Kaskader.

Tymczasem osoby, które nowości filmowe wolą śledzić w świecie streamingu, zapraszam do naszego tekstu dotyczącego tego, ile kosztuje Disney+ w 2024 roku. W końcu jest to jedna z najpopularniejszych platform VOD na rynku.

Źródło: Deadline. Zdjęcie otwierające: Universal Pictures / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw