GTA VI

Rockstar nareszcie potwierdził datę pokazu GTA VI! Jest konkretny termin!

2 minuty czytania
Komentarze

No i Jason Schreier miał rację, więc szykujcie kartki na kody do GTA VI. Rockstar Games oficjalnie potwierdziło obchody 25-lecia istnienia studia, podczas których zostanie również pokazany pierwszy zwiastun nadchodzącej gry z serii Grand Theft Auto.

Kiedy GTA VI zostanie pokazane światu?

GTA VI
Fot. YouTube / Grand Theft Auto

Lejce konta firmy Rockstar Games na portalu X przejął Sam Houser, czyli jeden ze współzałożycieli studia. Potwierdził on, że na początku grudnia 2023 r., w trakcie obchodów 25-lecia istnienia studia, GTA VI zostanie pokazane w ramach pierwszego zwiastuna. To znów pokrywa się z emisją gali The Game Awards, prestiżowego rozdania nagród w branży gier za mijający rok, zaplanowanego na 7 grudnia 2023 r. Nie wiemy jednak, czy rzeczywiście akurat tego dnia studio zdecydowało się na pokaz.

Warto też zaznaczyć, że Sam Houser podkreślił informację o „dzieleniu się z graczami tymi doświadczeniami przez nadchodzące lata”. Można więc odnieść wrażenie, że nowa gra także zawrze komponent sieciowy tak jak wydane w 2013 r. GTA V (PC oraz konsole PlayStation i Xbox).

W swoim komunikacie Rockstar też przypomina genezę swojego istnienia od 1998 r. Założenie było banalnie proste. Gry komputerowe mogą być tak samo istotną częścią kultury jak pozostałe formy rozrywki. Trzeba przyznać, że temu konkretnemu studiu wyszło to fenomenalnie. Na grach z serii Grand Theft Auto wychowały się już pokolenia graczy (zarówno na klasycznych odsłonach z widokiem z góry, jak i trójwymiarowej trylogii z czasów PlayStation 2).

Jaką grą może okazać się GTA VI?

Fot. Rockstar

Najnowsze doniesienia mówią o dwójce protagonistów, wzorowanych na popkulturowy trop gangsterskiej pary Bonnie & Clyde. Nowe postacie miałyby się nazywać Jason i Lucia, podczas gdy akcja miałaby się znów rozegrać w Vice City, w czasach współczesnych.

Kiedy jednak mielibyśmy zagrać w tę przygodę? Miejmy nadzieję, że grudniowy zwiastun GTA VI odkryje, chociaż częściowo karty na ten temat. Wiele wskazuje jednak, że tytuł pojawi się jeszcze na obecnej generacji sprzętu, czyli komputerach PC, konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.