Dwa białe kontrolery DualSense do PlayStation 5 na drewnianym tle.

TOP 10 gier od Sony, które zarobiły najwięcej. Wyciek danych pokazuje najlepsze gry

3 minuty czytania
Komentarze

Jeżeli zastanawialiście się, jak wygląda TOP 10 gier od Sony, które zarobiły najwięcej, to właśnie poznaliśmy takie dane. To efekt wycieku, który przed kilkoma miesiącami dotknął Insomniac Games. Teraz możemy zobaczyć, które z produkcji na PlayStation zarobiły najwięcej dla Japończyków. Nie ma tutaj zbyt wielkich zaskoczeń, choć mogło się wydawać, że niektóre z produkcji powinny być wyżej na podsumowaniu.

TOP 10 gier od Sony

TOP 10 gier od Sony, które sprzedały się najlepiej w historii. Na grafice kontynuacja najlepiej sprzedającej się gry, czyli Marvel's Spider-Man 2
Fot. PlayStation Blog / materiały prasowe

Posiadacze konsol PlayStation z pewnością na bieżącą śledzą pojawiające się na rynku gry. Ostatnio swoją premierę miało Stellar Blade, ale trudno jeszcze oceniać, czy tytuł zarobi wystarczająco dużo, by znaleźć się w zestawieniu TOP 10 najlepiej zarabiających gier od Sony. Oczywiście warto mieć na uwadze to, że poniższe dane pochodzą z wycieku i niekoniecznie muszą w 100 procentach odzwierciedlać rzeczywiste wartości. Patrząc jednak na najpopularniejsze tytuły, można spokojnie stwierdzić, że faktycznie w tych danych jest sporo prawdy.

Łysy mężczyzna o wyrazistej brodzie w zbroi z tarczą świecącą światłem, w śnieżnej scenerii.
Fot. Sony / materiały prasowe

Najpopularniejszą i najbardziej dochodową grą okazał się pierwszy Marvel’s Spider-Man, który niedawno doczekał się kontynuacji recenzowanej u nas przez Szymona Balińskiego. Popularność samego Marvela oraz to, że gra od Insomniac Games okazała się po prostu świetna, przełożyło się na naprawdę spore przychody. W pierwszej trójce znajdziemy jeszcze takie hity jak God of War: Ragnarok oraz The Last of Us II. Zresztą na samej liście widać, że kontynuacje cieszą się sporym powodzeniem wśród konsolowych graczy.

Scena z gry wideo przedstawiająca postać skradającą się z zagiętym nożem za plecami w kierunku przeciwnika wyglądającego jak zombie na tle zaniedbanego drewnianego domu. Obok leży ciało innego przeciwnika w kałuży wody. Na ekranie widoczne elementy interfejsu użytkownika, w tym licznik amunicji i ikony postaci.
Fot. The Last of Us Part II Remastered na PlayStation 5, zrzut ekranu

Ciekawe jest natomiast to, że na 13. pozycji znalazło się Days Gone (wynik ponad 100 mln dolarów), które jak wiemy, nie doczeka się kontynuacji. Wielka szkoda, ponieważ gra była całkiem przyjemnym sandboxem, choć jej początkowy stan na to nie wskazywał. Tytuł miał się sprzedać lepiej, niż Uncharted 4 (87 mln dolarów) czy Death Stranding (74 mln dolarów). Jeżeli interesujecie się grami, to warto też sprawdzić nasze zestawienie najlepszych darmowych gier na PC, a poniżej jeszcze lista najlepiej sprzedających się produkcji na konsole PlayStation.

Lista TOP 10 najlepiej zarabiających gier

  • Marvel’s Spider-Man – 315 mln dolarów
  • God of War: Ragnarok – 279 mln dolarów
  • The Last of Us Part II – 242 mln dolarów
  • Spider-Man: Miles Morales – 231 mln dolarów
  • God of War (PS4) – 229 mln dolarów
  • Ghost of Tsushima – 215 mln dolarów
  • Horizon: Zero Dawn – 160 mln dolarów
  • Horizon: Forbidden West – 150 mln dolarów
  • Gran Turismo 7 – 141 mln dolarów
  • The Last of Us PS4 – 108 mln dolarów

Źródło: ResetEra. Zdjęcie otwierające: Oleksandr Blishch / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw