LINKI AFILIACYJNE

Wiedźmin od Netflix nabiera rozpędu. „Wracamy”

2 minuty czytania
Komentarze

Po całkiem sporych zawirowaniach ze strajkiem scenarzystów w Hollywood, część ze studiów powoli wraca do normalnej pracy. Wśród zespołów, które w ostatnich dniach rozpoczęły szlifowanie kolejnych scenariuszy, jest ten odpowiedzialny za Wiedźmina od Netflixa. Co wiemy o czwartym sezonie oraz kiedy powinniśmy spodziewać się jego premiery?

Wiedźmin powraca! Co wiemy o czwartym sezonie?

Kadr z serialu Wiedźmin. Na pierwszym planie Geralt z Rivii oraz Yennefer z Vengerbergu.
Fot Netflix materiały prasowe

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że serial Wiedźmin z sezonu na sezon traci na jakości. Widać to nie tylko po opiniach krytyków oraz „zwykłych” widzów, ale również po obsadzie, która najzwyczajniej w świecie rezygnuje z pracy przy tej produkcji. W tym miejscu na pierwszy plan wychodzi oczywiście Henry Cavill. 40-latek przez trzy sezony wcielał się w postać Geralta z Rivii i najprawdopodobniej stanowił najjaśniejszy punkt całego serialu. Niestety (lub stety) aktor zrezygnował ze swojej roli, a w czwartym sezonie zastąpi go Liam Hemsworth.

No właśnie — czwarty sezon. Początkowo najnowsza odsłona serialu miała zadebiutować w 2024 roku, jednak strajk scenarzystów skutecznie zachwiał harmonogramem Netflixa. Niemniej wszystko wskazuje na to, że zespół Wiedźmina lada moment wróci do pracy, a świadczy o tym między innymi post wstawiony na platformę X przez scenarzystę serialu — Javiera Grillo-Marxuacha podpisany „Wracamy, Wiedźmini”.

Zobacz też: HBO Max znika. Znamy termin, w jakim następca ma trafić do Polski

Oczywiście od momentu ukończenia prac nad scenariuszem do premiery czwartego sezonu znajduje się długa droga. Kolejną przeszkodą jest bowiem protest SAG-AFTRA, dopóki cała sprawa się nie rozstrzygnie, aktorzy najprawdopodobniej nie wejdą na plan. Początkowo zdjęcia do nowej odsłony Wiedźmina miały rozpocząć się w zeszłym miesiącu, jednak ze względu na wszystkie zawirowania przesunięto je na „bliżej nieokreślony termin w 2024 roku”. Taki stan rzeczy może sugerować, że debiut gotowego produktu może nastąpić nawet w roku 2025.

Cóż, jeśli z jakiegoś powodu z utęsknieniem wyczekujecie na premierę czwartego sezonu Wiedźmina, być może oczekiwania urozmaici wam nasze zestawienie najlepszych gier na Steam za darmo.

Źródło: Total Film, fot. Netflix materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.