Nintendo Switch na stole, przedmiot sporu Nintendo vs Yuzu pokazujący ekran główny z grami i bocznymi kontrolerami Joy-Con w kolorach niebieskim i czerwonym. Emulator Switcha odpala gry lepiej

Następca Nintendo Switch oficjalnie ogłoszony! Japończycy odkryli pierwsze karty

2 minuty czytania
Komentarze

Nintendo Switch jest niekwestionowanym liderem rynku konsol od 2017 r., lecz nawet najwięksi nie są w stanie oprzeć się upływowi czasu. Choć od lat pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne plotki na temat następcy sprzętu giganta z Kioto, dopiero teraz usłyszeliśmy o nim oficjalnie, po raz pierwszy. Oto co Shuntaro Furukawa, prezes japońskiej korporacji, miał do powiedzenia.

Co powiedziano o sukcesorze Nintendo Switch?

Kontroler do gier dla Nintendo Switch z niebieskim i pomarańczowym przyciskiem na białym tle.
Fot. Sony Herdiana / Shutterstock

Nie przedłużając – poznajcie cytat z wypowiedzi prezesa japońskiego oddziału Nintendo:

W ciągu tego roku finansowego ogłosimy informacje o następcy Nintendo Switch. Od marca 2015 roku, daty ogłoszenia istnienia Nintendo Switch, minie ponad dziewięć lat.
W czerwcu odbędzie się prezentacja Nintendo Direct dotycząca nadchodzących gier dla Nintendo Switch na drugą połowę 2024 roku, Proszę jednak mieć na uwadze, że podczas tej prezentacji nie powiemy nic o następcy obecnej konsoli.

Shuntaro Furukawa, wypowiedź na portalu X

W praktyce oznacza to, że najpóźniej do marca 2025 r. usłyszymy oficjalne wieści o nowej konsoli. To pierwszy raz, kiedy Nintendo poinformowało o jej istnieniu, więc posiadacze starszej konsoli mogą powoli się z nią żegnać.

Switch dalej sprzedaje się świetnie

Konsola Nintendo Switch z przyłączonymi dwoma Joy-Conami umieszczona na drewnianym biurku obok stacji dokującej. Konsola będąca częścią sporu Nintendo vs Yuzu
Nintendo Switch OLED. Fot. Nintendo / materiały prasowe

Kolejną ważną, choć już bardziej statystyczną informacją jest aktualizacja wyników sprzedażowych konsoli. Switch sprzedał się na całym świecie w ok. 141,32 mln sztuk. Niezmienny lider w postaci PlayStation 2 sprzedał się na świecie w ok. 160 mln egzemplarzach. Poniższy wykres z oficjalnej strony Nintendo wyraźnie jednak pokazuje, że zainteresowanie platformą spada i trwa oczekiwanie na następną konsolę.

Wykres słupkowy i liniowy przedstawiający sprzedaż sprzętu i oprogramowania Nintendo Switch od marca 2019 do marca 2023, gdzie sprzedaż sprzętu jest oznaczona czerwonymi słupkami, a sprzedaż oprogramowania żółtą linią.
W ostatnich 5 latach, Switch sprzedawał się najlepiej między 2020 a 2021 r. Fot. Nintendo / zrzut ekranu

W oczekiwaniu na nową konsolę, posiadacze Switcha zagrają jeszcze w kilka tytułów przed marcem 2025 r. Jestem przekonany, że najbliższa konferencja Nintendo Direct wyłoni kilka tytułów lub portów z poprzednich generacji konsol, o których nie słyszeliśmy jeszcze nawet w branżowych przeciekach.

A jeśli planujecie zakup aktualnie dostępnej wersji konsoli Switch, sprawdźcie koniecznie mój krótki poradnik, napisany z perspektywy właściciela sprzętu.

Źródło: Nintendo, Zdjęcie otwierające: Sony Herdiana / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw