Dwóch mężczyzn na niebieskim tle z cyfrowymi wzorami, jeden w skórzanej kurtce, drugi w garniturze.
LINKI AFILIACYJNE

Kultowy serial science fiction obejrzysz za darmo – ma ponad 30 lat, ale koniecznie go sprawdź

4 minuty czytania
Komentarze

Zagubiony w czasie, czyli jeden z najciekawszych seriali science fiction, w końcu jest dostępny w Polsce. Bardzo długo przyszło nam na to czekać, ale teraz na Sky Showtime pojawił pierwszy sezon produkcji, która w naszym kraju cieszyła się sporym zainteresowaniem, jak jeszcze była emitowana w telewizji (co miało miejsce lata temu). To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów dobrych seriali, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć oryginału Zagubionego w czasie. I co ważne, możemy obejrzeć go za darmo.

Zagubiony w czasie – klasyka science fiction na Sky Showitme

Zacznijmy może od tego, jak można obejrzeć serial Zagubiony w czasie za darmo? Produkcja pojawiła się na platformie Sky Showtime, która pozwala na skorzystanie z bezpłatnego okresu próbnego. Owszem, trzeba założyć konto na platformie, ale pierwsze 7 dni możemy oglądać treści na platformie bez uiszczania opłaty. Zresztą, biorąc pod uwagę cenę Netflix (która nawet w najniższym planie jest wyższa), można zostać potem ze Sky Showtime na dłużej. Miesięczny dostęp kosztuje bowiem 24,99 złotych, a w bibliotece serwisu możemy obejrzeć np. serię Szybcy i wściekli, horror Pukając do drzwi, serię Piątek trzynastego czy klasykę jak Blues Brothers. Innymi słowy, warto rozważyć zostanie z platformą na dłużej, a szczególnie teraz, kiedy pojawiła się na niej taka klasyka jak serial Zagubiony w czasie.

Obecnie na Sky Showtime mamy dostępny tylko pierwszy sezon oryginalnego Zagubionego w czasie, który liczy sobie dziewięć odcinków. Bez problemu da się je wszystkie obejrzeć w tydzień, ponieważ każdy trwa około 45 minut. Łącznie produkcja doczekała się pięciu sezonów i miała aż 97 odcinków, a ostatni był wyjątkowo… nie będziemy tutaj spoilerować. Ważne jest to, że Zagubiony w czasie to jedna z ciekawszych produkcji z początku lat 90. ubiegłego wieku. Serial wyprodukowała stacja NBC, a wszystko zaczęło się w 1989 roku, a ostatnie odcinki fani dostali w 1993. Niedawno powstała nowa wersja serialu, ale na razie ma tylko jeden sezon, którego w streamingu nie zobaczymy. Niewykluczone, że i ta wersja w końcu zadebiutuje na Sky Showtime.

Zagubiony w czasie – o czym opowiada serial?

Zagubiony w czasie to science fiction, które przedstawia historię o podróżach w czasie, ale nie w takim klasycznym tego rozumieniu. Doktor Sam Beckett (Scott Bakula) postanawia udowodnić, że można cofnąć się w czasie i sam podejmuję taką próbę. Wchodzi do skonstruowanego przez siebie akceleratora kwantowego i znika. Beckett faktycznie zaczyna podróżować w czasie, ale porusza się po nim jako „byt astralny”, a może nawet i dusza. Doktor wchodzi w ciała innych ludzi, a wszyscy dalej widzą go jako osobę, do której trafił. W podróży do domu pomaga mu Al (Dean Stockwell), który pojawia się przy nim jako hologram. Okazuje się, że naprawiając życie innych, Beckett może wykonać kolejny skok, licząc na to, że któryś w końcu zaprowadzi go do domu.

Trzeba przyznać, że Zagubiony w czasie to jedna z ciekawszych produkcji tego typu, która po dziś dzień ma wielu wielbicieli. W Polsce do tej pory nie było jej jak oglądać, więc umieszczenie pierwszego sezonu na Sky Showtime to bardzo dobra informacja. Nie wiadomo jeszcze co z kolejnymi sezonami, ale miejmy nadzieję, że i te zadebiutują na platformie niedługo. W końcu będzie można usiąść przed swoim 65-calowym TV i obejrzeć serial, który oglądało się w przeszłości w telewizji. I oby więcej takich niespodzianek w ofercie Sky Showtime.

Źródło: Opracowanie własne / NBC

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw