LINKI AFILIACYJNE

Viaplay i kolejne zawirowania – serwis wstrzymuje dotychczasowe plany

2 minuty czytania
Komentarze

Wszyscy doskonale znamy problemy Viaplay. Skandynawski serwis streamingowy zapowiedział już nawet opuszczenie polskiego rynku jednakże, aby tego dokonać, najpierw trzeba zapewnić sobie jak najmiększe lądowanie więc to dalej temat odsunięty w czasie. W tym zadaniu może pomóc oferta serialowo-telewizyjna platformy.

Viaplay sprzeda polskie filmy i seriale konkurencji?

Opera mydlana z upadkiem Viaplay w tle trwa w najlepsze. Biorąc pod uwagę już pierwsze sygnały dotyczące nieciekawej sytuacji skandynawskiego serwisu streamingowego — ta telenowela trwa już dwa miesiące. Okazuje się jednak, że pomimo takiego stanu rzeczy wciąż dowiadujemy się coraz ciekawszych rzeczy o planach platformy. Najnowsze z nich dotyczą polskich filmów i seriali. W obliczu potężnych strat finansowych Viaplay bardzo poważnie zastanawia się nad możliwością sprzedania naszych rodzimych treści konkurencji.

Mowa tu między innymi o serialu Morderczynie, który miał zostać udostępniony w bibliotece platformy tej wiosny. Ostatecznie ze względu na kłopoty Skandynawów premierę przesunięto na jesień, jednak niewykluczone, że odbędzie się ona w innym serwisie VOD. W identycznej sytuacji znalazł się serial Udar oraz program Powerwomen Polska. Platforma Viaplay twierdzi, że rozpoczęło już audyt, więc cała sprawa może wkrótce się zmaterializować.

Obecnie jako Viaplay jesteśmy w trakcie działań związanych ze strategicznym audytem rynków międzynarodowych, w tym Polski. Do tej pory stworzyliśmy wiele oryginalnych polskich produkcji, w tym m.in. seriale dokumentalne Sprawa Iwony Wieczorek, Materla. Lionheart i Tajemnice polskich morderstw. Audyt dotyczy także naszej oferty filmowo-serialowej oraz określenia roli pracowników i współpracowników odpowiedzialnych za ich realizację.

Biuro prasowe Viaplay (via Wirtualne Media)

Zobacz też: Podnoszą ceny, a wy nadal oglądacie. Netflix jest w Polsce bezkarny

Jak łatwo się domyślić, chętnych na zakupienie gotowych polskich seriali i filmów od Viaplay nie zabraknie. Na tak atrakcyjne produkty bez problemu może zapolować HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime Video czy nawet Netflix. Niemniej na ten moment wciąż nie znamy żadnych szczegółów dotyczących przyszłości naszych rodzimych treści, więc warto śledzić temat na bieżąco.

Tymczasem, jeśli interesuje was tematyka serwisów streamingowych, z chęcią odeślę was do naszego zestawienia fajnych filmów na Netflix.

Źródło: Wirtualne Media

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.