LINKI AFILIACYJNE

Nowy Wiedźmin w drodze. Andrzej Sapkowski zapowiada kolejną książkę

2 minuty czytania
Komentarze

Andrzej Sapkowski właśnie wywołał uśmiechy na setkach tysięcy, jeśli nie milionach twarzy. Wszystko to za sprawą jednej zapowiedzi! Polski autor przyznał bowiem, że pracuje nad nową książką o Wiedźminie. Debiutu powieści możemy spodziewać się w przyszłym roku.

Sapkowski zapowiada nową książkę o Wiedźminie

Sapkowski zapowiada nową książkę o Wiedźminie

Saga o Wiedźminie jest niezwykle obszerna, jednak Andrzej Sapkowski wciąż nie powiedział „dość”. 75-latek właśnie zapowiedział swoją nową książkę, która ponownie zabierze czytelników do fantastycznego świata, znanego nam od 1986 roku. Co ciekawe deklaracja polskiego autora dotycząca najnowszego projektu ma miejsce 10 lat po wydaniu Sezonu burz oraz 24 lata po debiucie Pani Jeziora. O swoich planach Sapkowski poinformował w ramach rozmowy z ukraińskim kanałem Fantastic talk(s) na YouTube.

W zasadzie to nigdy nie mówię takich rzeczy, dlatego że ze mną nigdy nic nie wiadomo. Może coś zrobię, może nie. Do tej pory, gdy mówiłem, że coś napiszę, a potem nie napisałem, to ludzie mieli pretensje, tak jakbym ich oszukał i jakbym kłamał, powiedział nieprawdę. Dlatego niechętnie mówię o tym, co robię, zanim tego nie skończę. Dopóki nie skończyłem, uważam, że tego nie ma. Ale ponieważ dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, więc teraz też zrobię. Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Może rok, ale nie dłużej.

Andrzej Sapkowski

Zobacz też: E-booki powoli wymierają. Młodzi Polacy wolą podcasty i streszczenia na TikToku

W tym miejscu warto podkreślić, że Sapkowski już niejednokrotnie sugerował powrót do kultowego uniwersum, jednak teraz zapowiedź wydaje się nieco bardziej „oficjalna”. Oczywiście na ten moment nie znamy żadnych konkretów poza ewentualną datą premiery książki, czyli maksymalnie rok 2024. W związku z tym warto śledzić poczynania polskiego autora oraz aktualizować informacje dotyczące prac nad powieścią. W międzyczasie bardzo możliwe, że zainteresuje was nasze zestawienie najlepszych horrorów 2023 roku. Nie zapomnijcie też sprawdzić, jaki czytnik będzie najlepszy do lektury książek w postaci e-booków.

Źródło: Fantastic talk(s), fot. Depositphotos/trybex

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.