Indiana Jones i artefakt przeznaczenia Fot LucasFilm materiały prasowe
LINKI AFILIACYJNE

Indiana Jones – gdzie obejrzeć filmy z kultowej serii

5 minut czytania
Komentarze

Lada moment na wielki ekran trafi piąta odsłona kultowej serii Indiana Jones. W związku z tym, aby wybrać się do kina uzbrojonym w odpowiednią wiedzę, warto nadrobić poprzednie cztery filmy, które debiutowały kolejno w latach: 1981, 1984, 1989 i 2008. Niemniej – gdzie je obejrzeć? Oczywiście, że w streamingu!

Indiana Jones w streamingu – tutaj obejrzysz wszystkie filmy z serii

Fot IMDB

W trakcie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes swój przedpremierowy pokaz miał Indiana Jones i artefakt przeznaczenia, czyli piąta odsłona tej kultowej serii. Niestety krytycy nie wystawili filmowi Jamesa Mangolda zbyt dobrych recenzji, jednak w przypadku tak legendarnego cyklu raczej ciężko twierdzić, że taki stan rzeczy zniechęci widzów do odwiedzenia kin.

Omawiana właśnie produkcja na wielkim ekranie zadebiutuje dokładnie 30 czerwca tego roku. Oznacza to, że mamy nieco ponad miesiąc, aby odświeżyć sobie poprzednie cztery filmy z serii. W związku z tym warto rzucić okiem na to, gdzie można je obejrzeć online. Poniżej znajdziecie odpowiednie zestawienie oraz linki. Część produkcji można obejrzeć w ramach subskrypcji, ale część wymaga wykupienia jednorazowego dostępu. Spoiler alert – wszystkie starsze produkcje pojawią się na jednej platformie, więc to dobra okazja, by sprawdzić, ile kosztuje Disney+ i odpowiednio wcześniej się przygotować, a także, by nie szukać filmu wśród nowości Netflix na naszym 65-calowym telewizorze. A jeżeli lubicie serie, to sprawdźcie również, gdzie obejrzeć Szybcy i wściekli.

Gdzie obejrzeć Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)

Indiana Jones (Harrison Ford) nie jest zwyczajnym archeologiem. Spotykamy go po raz pierwszy w peruwiańskiej dżungli w 1936 roku, stawiającego czoła serii niebezpiecznych zasadzek, gdy stara się wydostać szczerozłotego bożka. Artefakt zostaje mu odebrany przez rywala, francuskiego archeologa Belloqa (Paul Freeman), który później zamierza zgładzić naszego bohatera. W trakcie pierwszej ze swych wielu ucieczek Indy wymyka się Belloqowi, skacząc na samolot. Czy zatem Indiana Jones nie boi się niczego? Niezupełnie boi się węży. Gdy widzimy go ponownie jest profesorem o łagodnym głosie, nosi okulary. Jednak na wezwanie Marcusa Brody’ego (Denholm Elliott) opuszcza porośnięte bluszczem otoczenie.

Opis filmu

Film obejrzysz w:

Gdzie obejrzeć Indiana Jones i Świątynia Zagłady (1984)

Akcja drugiego klasyka duetu George Lucas / Steven Spielberg o przygodach Indiany Jonesa dzieje się około rok przed wydarzeniami z filmu Poszukiwacze Zaginionej Arki. Po krótkiej bijatyce o cenną fiolkę i szalonym spływie w dół wzburzonej rzeki w Himalajach, dowiadujemy się, z czym będzie mierzył się Indy: w imieniu wschodnio-indyjskiej wioski ma odzyskać drogocenny klejnot i odbić kilku porwanych chłopców. Towarzyszyć mu będą nierozgarniętą, lękliwa szansonistka z nocnego klubu i narwany 12-latek zwany Short Round.

Opis filmu

Film obejrzysz w:

Gdzie obejrzeć Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989)

Na początku trzeciej części niezwykle popularnej sagi o Indianie Jonesie autorstwa spółki Spielberg / Lucas poznajemy młodego Indianę. Wartki prolog pokazuje widzom, skąd wziął się u Indy’ego głód przygody, strach przed wężami i zacięta wytrwałość, z jaką odzyskuje z rąk nikczemników artefakty, które następnie przekazuje muzeom. Jest rok 1938 i dorosły Indy ukazuje się nam w roli profesora archeologii w klasie pełnej wzdychających do niego studentek. Ale i tym razem pan Jones zmuszony jest porzucić swe zajęcie, gdy kolekcjoner sztuki składa mu propozycję odnalezienia Świętego Graala.

Opis filmu

Film obejrzysz w:

Gdzie obejrzeć Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008)

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela (Jim Broadbent), że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków. Indiana i Mutt wyruszają do najbardziej odległych zakątków Peru – krainy starożytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i złotego miasta – szybko jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie są sami. Na trop Kryształowej Czaszki wpadli także sowieccy agenci pod wodzą zimnej jak lód i porażająco pięknej Iriny Spalko (Cate Blanchett). Sowieci wierzą, że odkrywając tajemnice czaszki będą mogli zapanować nad światem. Profesor Jones i jego młody towarzysz muszą szybko znaleźć sposób na pokrzyżowanie szyków bezlitosnym Sowietom i powstrzymanie ich przed zagarnięciem obdarzonej nadprzyrodzoną mocą Kryształowej Czaszki.

Opis filmu

Film obejrzysz w: