LINKI AFILIACYJNE

42 lata jak z bicza strzelił! Już za moment Indiana Jones na Disney+

2 minuty czytania
Komentarze

Istnieją przygody, które można wspominać bez końca. Cztery z nich przeżył Indiana Jones, a na piątą wkrótce wybierzemy się do kin, już na przełomie czerwca i lipca 2023 r. Warto w międzyczasie przygotować się na ostatnie rodeo Harrisona Forda, oglądając wszystkie filmy z kultowym archeologiem na Disney+. Te pojawią się w usłudze już pod koniec maja 2023 r., a wiedząc, ile kosztuje Disney+, to oferta obok której nie da się przejść obojętnie.

Jakie filmy z serii Indiana Jones trafią na Disney+?

Krótka odpowiedź brzmi: wszystkie cztery! Co ciekawe, tylko na jeden z nich w teorii mogłem pójść do kina. Kultowa trylogia to przecież owoc kinematografii lat 80., w pełni nakręcony przez Stephena Spielberga. Filmy trafią na Disney+ już 31 maja 2023 r., a my spójrzmy na pełną listę:

  • Poszukiwacze zaginionej arki (1981)
  • Indiana Jones i Świątynia Zagłady (1984)
  • Indiana Jones i Ostatnia Krucjata (1989)
  • Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008)

Indiana Jones po raz ostatni powróci na ekrany kin

Tak przynajmniej wygląda przyszłość oryginalnego archeologa, w którego od ponad 40 lat wciela się już Harrison Ford. James Mangold walczy, aby w 2023 r. uchwycić klimat dzieł Spielberga. Aktor też potwierdza, że nie pojawi się jako „Indy” w planowanym serialu telewizyjnym, powstającym także w wytwórni LucasFilm. Odtwórca roli ma w końcu już 80 lat, dajmy też mu odpocząć!

Warto też wspomnieć, że w filmie Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia zagrają również Phoebe Weller-Bridge (serial Fleabag) czy też Mads Mikkelsen (Polowanie, Na Rauszu, Hannibal). Jego światowa premiera została zaplanowana na 30 czerwca 2023 r. Coś mi podpowiada, że i tu nie zabraknie wielkich kul, które będą gonić głównego bohatera.

No i nie zapominajmy, że w kontekście tej marki powstaje również nowa, wysokobudżetowa gra konsolowa. Jej przygotowaniem zajmuje się Bethesda (Xbox Games Studios), choć od momentu ogłoszenia w styczniu 2021 r., słuch po niej zaginął. Kto wie, może dowiemy się czegoś bliżej wakacji oraz Xbox & Bethesda Showcase, zaplanowanego na 11 czerwca 2023 r.