GTA VI

GTA VI szybciej niż myśleliśmy? Rockstar daje wskazówki co do premiery gry

2 minuty czytania
Komentarze

Z każdym miesiącem temat premiery GTA VI staje się coraz bardziej elektryzujący. Fani serii od Rockstar prześcigają się w tym, kto dostarczy internautom lepsze i bardziej rzetelne informacje dotyczące debiutu wyczekiwanej gry. Okazuje się, że najbardziej wiarygodną wskazówkę dał nam sam producent, w swoim raporcie finansowym.

GTA VI już w 2024 roku? Rockstar daje wskazówki

GTA VI już w 2024 roku? Rockstar daje wskazówki

W tym roku obchodzimy dziesięciolecie wydania GTA V. Nie da się ukryć, że jest to świetna okazja, aby Rockstar zaprezentowało nam pierwsze oficjalne informacje dotyczące kolejnej części ikonicznej serii. Oczywiście wielki wyciek, który spotkał deweloperów kilka miesięcy temu, sprawił, że temat GTA VI stał się żywy jak nigdy wcześniej. Część internautów momentalnie przyjęła za pewnik, że omawiany właśnie tytuł zadebiutuje w przeciągu pięciu czy sześciu miesięcy.

Niestety, ostatecznie Grand Theft Auto VI nie ujrzało światła dziennego, jednak wszystko wskazuje na to, że premiera gry może nastąpić szybciej, niż wszyscy myśleliśmy. Take-Two, czyli właściciel Rockstar Games udostępnił nowe raporty finansowe, z których możemy wysnuć bardzo ciekawe wnioski. Najbardziej interesujący fragment dotyczy okresu od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku, kiedy to korporacja zamierza wygenerować ponad 8 miliardów dolarów! W tym miejscu warto podkreślić, że w analogicznym okresie bez dużej premiery gry Take-Two zarabia około 3 miliardy dolarów.

Patrząc w przyszłość, jako korporacja bardzo wyczekujemy roku fiskalnego 2025. Przez kilka ostatnich lat przygotowywaliśmy naszą działalność do wydania bardzo silnej listy projektów, które w naszym przekonaniu doprowadzą firmę do jeszcze większego sukcesu. W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wejść w nową erę, wprowadzając na rynek przełomowe produkcje. Wierzmy, że wyznaczą one nowe standardy w branży i przy okazji pozwolą nam osiągnąć ponad 8 miliardów dolarów netto i ponad miliard dolarów w przepływowych środkach. Oczekujemy, że podtrzymamy tempo, osiągając jeszcze lepsze wyniki w roku fiskalnym 2026 i również kolejnych latach.

Fragment raportu Take-Two

Zobacz też: Cierpliwość ma swoje granice – YouTuber zrobił własne GTA VI… w 150 dni

Cóż, taki komunikat samoistnie wywołał ogromne poruszenie wśród fanów, którzy są już przekonani, że GTA VI zadebiutuje w oknie od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku. Jest to o tyle obiecujące, ponieważ wśród licznych przewidywań ekspertów, mogliśmy przeczytać o premierze w okolicach końcówki 2025 roku lub nawet jeszcze później. Cóż, przed nami bardzo ważne i interesujące miesiące w kontekście przyszłości franczyzy Grand Theft Auto.

Źródło: IGN, fot. materiały prasowe / Rockstar Games

Motyw