Google wydało grę o starożytnej cywilizacji. Pokazujemy, jak zagrać za darmo

2 minuty czytania
Komentarze

Google oficjalnie zaprezentowało swoją nową grę wideo — The Descent of the Serpent. Tytuł ten jest dostępny na komputery i smartfony z Androidem oraz iOS. Za rozgrywkę nie trzeba nic płacić.

„The Descent of the Serpent”, czyli gra od Google

zrzut ekranu z gry The Descent of the Serpent
fot. Google

The Descent of the Serpent to pierwsza gra platformowa udostępniona w ramach przestrzeni Google Arts & Culture. W tworzeniu tej produkcji brało udział Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku. Tytuł zabiera gracza do starożytnego świata, w którym poszukuje się ukrytych w wielopoziomowym labiryncie przedmiotów. Gracz odwiedza dżungle, góry, wybrzeża i jaskinie.

Począwszy od wymyślnych strojów, aż po fascynującą mitologię i zapierające dech w piersiach budowle – bogactwo kultury mezoamerykańskiej sprawia, że jej odkrywanie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Te starożytne ludy zostawiły po sobie wielką spuściznę wiedzy i rękodzieła, czyli przedmiotów, których niegdyś używano podczas rytuałów, bitew i w codziennym życiu – przekonuje Google.

Zadaniem gracza jest odzyskanie utraconych przedmiotów. Następnie trzeba je zwrócić do Chichén Itzá – prekolumbijskiego miasta Majów, zanim nastąpi równonoc. Jeśli uda się to zrobić, słońce rzuci cień na rzeźby w sposób przypominający węża schodzącego po schodach grobowca (do czego nawiązuje nazwa gry). W ramach wyzwania gracze są zapraszani do tego, by poznali ciekawe aspekty starożytnych kultur mezoamerykańskich i zmierzyli się z mitycznymi postaciami sprawdzającymi ich wiedzę.

Co ciekawe, przedmioty, których szuka gracz, naprawdę istnieją – to eksponaty z Narodowego Muzeum Antropologicznego. Łącznie do zebrania jest 20 okazów. Na końcu każdego poziomu czeka bóstwo, które strzeże terenu, testuje wiedzę gracza o zebranych eksponatach i poznanych faktach.

The Descent of the Serpent to gra dla osób w każdym wieku, która bawi, uczy i zachęca do częstych powrotów w celu poprawy dotychczasowego najwyższego wyniku – wyjaśnia Google. Produkcja jest dostępna w przeglądarce na stronie Google Arts & Culture, a także w ramach aplikacji na Androida oraz iOS.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Google

Motyw