ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najszybsza najlepsza przeglądarka Chrome Edge Firefox Vivaldi Avast Opera Safari Brave

Oto najlepsze gry przeglądarkowe. Doom i Quake to niejedyne propozycje

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Jeśli nie lubisz pobierać dodatkowych aplikacji do gier, a nudzi Ci się w podróży, możesz zabić ten czas grając w gry przeglądarkowe. Darmowe tytuły w Chrome, Edge czy Operze mogą początkowo wydawać się nieco prymitywne, jednak ich grywalność jest bezdyskusyjna. Ponadto są mało wymagające jeśli chodzi o sprzęt i nie absorbują jak tytuły na konsole. Oto kilka propozycji, które mogą przypaść do gustu.

Zobacz także: Ludzie nie chcą Windowsa 11 nawet za darmo

Gry przeglądarkowe

Doom

Doom gry przeglądarkowe

Być może nie wiecie, że przeglądarka może uruchomić Dooma! Tytuł został wydany ponad 20 lat temu i nadal ma wielu fanów. W grze wcielasz się w postać zabójcy i musisz pokonać niezliczone śmiertelne demony w jednej z najpopularniejszych strzelanek pierwszoosobowych wszechczasów. Twoim zadaniem będzie przedzierać się przez pokoje pełne wrogów i przywrócić porządek na stacji kosmicznej na Marsie.

Quake

Quake to kolejna bardzo popularna strzelanka, która ma kilka różnych przeglądarkowych odsłon. Przykładowo QuakeJS to port JavaScript. Najbardziej popularny jednak jest port openarena.live. Każdy może uruchomić serwer z przeglądarki za pomocą prostego interfejsu użytkownika. Po prostu uruchamiasz serwer, udostępniasz link znajomym i zaczynasz grać!

Spelunky

spelunky gry przeglądarkowe

Spelunky wyglądem przypomina Mario. Jest to jednak gra, która wciąga po uszy. Zadaniem gracza jest odkrywać skarby zakopane pod powierzchnią, walczyć z groźnymi potworami, pokonywać liczne pułapki i gromadzić cenne łupy. Poziomy są losowe, co powoduje, że wrażenia z gry za każdym razem są inne.

Slither.io

slither

Czy jest ktoś, kto nie zna kultowego wężyka na telefony? Slither.io to jego przeglądarkowy następca. Zbierasz kolorowe kropki, aby stać się jeszcze dłuższym wężem. Jednak, co wyróżnia grę, wieloosobowe wrażenia z klasycznej formuły. Jeśli zderzysz się z innym graczem, stracisz swojego stale rosnącego towarzysza i będziesz musiał rozpocząć proces zużywania kropek od nowa. Inni gracze będą pożerać kropki, które zostawiasz, powiększając się i stając się jeszcze większym zagrożeniem.

Familiars.io

familiars.io

Nie jest to gra stricte przeglądarkowa, ponieważ do jej włączenia wymagane jest konto na Twitterze. Familiars.io bardzo przypomina pokemony. Jest to gra, w której łapiemy potwory i walczymy z innymi stworami. Ekran walki wygląda bardzo znajomo. Warto zauważyć, że tytuł ten jest masową rozgrywką wieloosobową. Wszystko to dzieje się w pikselowej oprawie.

Dinozaur Chrome

Dino Chrome

Gra Chrome Dino aktywowana jest w momencie, kiedy przeglądarka traci dostęp do Internetu. Jest to tytuł typu „endless runner”. Zadaniem gracza jest pokonywać przeszkody i ustalać nowe rekordy. Te są ustalane na podstawie czasu przetrwania dinozaura na linii biegowej.  

Catan Universe

catan gry przeglądarkowe

Settlers of Catan było klasyczną grą planszowa, która robi furorę w postaci Catan Universe. Ta darmowa gra jest zbliżona do pierwowzoru, pozwalając graczom rozwijać swoje osady i zbierać zasoby, aby wygrać.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy