Heroes 3 w wersji planszowej nabiera kolorów. Znamy szczegóły polskiego projektu

2 minuty czytania
Komentarze

Heroes of Might and Magic III znane szerzej jako Heroes 3 to jedna z najbardziej kultowych gier strategicznych w historii branży. Produkcja nieistniejącego już studia New World Computing sprawiła, że niepowtarzalny klimat fantasy pokochały miliony graczy z całego świata. Czy klasyczną grę uda przenieść się także do świata planszówek?

Heroes 3 powraca, ale w trochę innej wersji

Heroes 3 powraca, ale w trochę innej wersji

W związku z rangą, którą w środowisku gier wideo posiada Heroes 3 wszelkie projekty nawiązujące do tego tytułu z miejsca spotykają się z wielkim zainteresowaniem. Świetnym tego przykładem jest, chociażby reedycja strategii w wersji HD z 2015 roku. Co ciekawe dotyczy to także tworów całkowicie niepowiązanych ze światem wirtualnej rozrywki. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o grę planszową, którą zapowiedziano w zeszłym roku, a teraz finalnie trafiła na stronę Kickstarter.

Za jej stworzenie odpowiada polskie studio Archon, którego siedziba znajduje się w Pile. Historia całego projektu jest wyjątkowo długa, jednak wszystko wskazuje na to, że powoli zmierzamy w kierunku rozpoczęcia całego procesu związanego ze zbiórką pieniędzy oraz produkcją kolejnych egzemplarzy planszówki. W ramach promocji swojego głośnego dzieła Archon zaplanował transmisję, podczas której zobaczymy unboxing Heroes 3 w wersji fizycznej. Program rozpocznie się 27 września o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Zgodnie z zapowiedziami twórców planszówka ma bezpośrednio nawiązywać do doświadczeń, które przez lata mogliśmy zbierać w ramach rozgrywki w oryginalnym Heroes of Might and Magic III. Oznacza to, że fani klimatów fantasy podczas zabawy na pewno nie będą mogli narzekać na nudę. Gra od Archon jest przeznaczona dla osób powyżej czternastego roku życia, a rozegranie jednej kampanii wymaga zorganizowania jednego, dwóch lub trojga graczy. Czas zabawy przewidziano na dwie godziny.

Oczywiście jak na produkcję związaną z Heroes 3 przystało, gracze będą mogli wybrać jedną z klasycznych frakcji, którą będą reprezentować miniaturowe figurki. Dodatkowo w grze nie zabraknie także możliwości toczenia pojedynków na wyznaczonych przez twórców polach.

Źródło: Archon Studio

Motyw