ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Planszówka Cyberpunk 2077 Gangs of Night City – na jej produkcje fani wpłacili już milion złotych

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Ponad milion złotych udało się już zebrać na produkcję planszówki Cyberpunk 2077 Gangs of Night City na platformie Kickstarter. To oficjalny projekt od CD Projekt RED i CMON, który swoją premierę będzie miał dopiero latem przyszłego roku (2023). Jednak już teraz można wspierać twórców w przygotowaniach do premiery, która tym razem powinna przebiegać bez problemu. Co wiemy już o nowej grze?

Cyberpunk 2077 Gangs of Night City – planszówka zmierza na rynek

Wiadomo, że Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED swoje korzenie ma w systemie RPG Cyberpunk. Kwestią czasu było więc to, żeby powstała gra planszowa odnosząca się do samej gry wideo. Twórcy zakładając kampanię na Kickstarterze założyli próg wsparcia na 100 tysięcy dolarów, a ten został już dawno przekroczony. Obecnie projekt zdecydowało się wesprzeć ponad 3 tysiące osób, a w złotówkach przekłada się to na ponad milion złotych wyłożonych z kieszeni fanów. Sama gra Cyberpunk 2077 Gangs of Night City będzie przeznaczona dla od 1 do 4 graczy i co może być istotne, pojawi się tylko w wersji angielskiej. Przynajmniej nic na razie nie wiadomo o polskiej wersji gry.

Jeżeli ktoś zamierza powrócić jeszcze do Night City, to ta planszówka da mu taką właśnie możliwość. Gra ma zawierać bowiem całkiem sporej wielkości planszę, kilkadziesiąt różnego rodzaju kart oraz specjalnie przygotowane figurki o wysokości około 32 mm każda. Oczywiście cały projekt może się jeszcze trochę rozrosnąć podczas trwania kampanii na Kickstarterze. Warto więc ją obserwować, jeżeli jesteśmy zainteresowani planszówką ze świata Cyberpunk 2077. Patrząc na zainteresowanie na platformie, można dojść do wniosku, że projekt okaże się sporym sukcesem komercyjnym. Gra została wyceniona na 110 dolarów, co przekłada się na około 490 złotych.

Na Kickstarterze można już zamawiać grę, ale też po prostu wesprzeć twórców decydując się na jakąkolwiek wpłatę. Sama kampania wystartowała dziś i będzie aktywna jeszcze przez dwa tygodnie, więc kwota wsparcia zapewne jeszcze mocno wzrośnie. Wiadomo, że rynek gier planszowych to nie to samo, co gier wideo, więc zainteresowanie Cyberpunk 2077 Gangs of Night City może być wielokrotnie mniejsze, niż w przypadku samego Cyberpunk 2077. Zobaczymy, jak produkt będzie prezentował się finalnie, ale już teraz wygląda bardzo ciekawie.

Źródło: CD Projekt RED / Kickstarter

Sprawdź najnowsze wpisy