ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Avatar: Frontiers of Pandora nie w tym roku! Ubisoft przesuwa premierę

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Franczyza Avatar w tym roku przeżywa swoją drugą młodość. Wszystko to sprawka nie tylko filmu Istota wody, który zadebiutuje w grudnia, ale także ciekawych gier. Mowa tu o mobilniaku zatytułowanym Reckoning oraz dużo większej produkcji, czyli Frontiers of Pandora. Jak się okazuje druga z gier zaliczy spore opóźnienie

Czekacie na Avatar: Frontiers of Pandora? Ubisoft nie ma dobrych wiadomości

Czekacie na Avatar: Frontiers of Pandora? Ubisoft nie ma dobrych wiadomości

Wszyscy gracze wyczekujący premiery najnowszej produkcji Ubisoftu oraz należącego do firmy studia Massive Entertainment muszą uzbroić się w cierpliwość. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że gra Avatar: Frontiers of Pandora zaliczy niemałe opóźnienie. Początkowo tytuł miał zadebiutować jeszcze w tym roku, jednak ze względu na liczne opóźnienia w procesie produkcyjnym nastąpi to dopiero w roku podatkowym 2023-2024. Oznacza to, że Ubisoft wyda gotową grę najwcześniej w kwietniu 2023 roku.

Przypomnijmy, że Frontiers of Pandora w założeniu ma być akcyjniakiem przygotowywanym przez twórców hitowej serii Tom Clancy’s The Division. Cała produkcja powstaje na silniku Snowdrop z myślą o graczach korzystających na co dzień z konsol nowej generacji (PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S) i komputerów osobistych.

Zgodnie z zapowiedziami Ubisoftu w ramach fabuły wcielimy się członka plemienia Na’vi, aby przemierzać niezbadane tereny tytułowej planety. Oczywiście w związku z dzikością tego terenu w grze nie zabraknie zapierających w dech piersiach widoków oraz dynamicznych scen akcji. Niemniej o tym, czy Frontiers of Pandora spełni oczekiwania fanów, dowiemy się dopiero za około kilkanaście miesięcy.

W tym miejscu warto zaznaczyć o innych dziełach franczyzy, które powoli zmierzają w nasze ręce. Mowa tu przede wszystkim o sequelu filmu z 2009 roku, czyli Avatar: Istota wody. Produkcja za stworzenie, której odpowiada James Cameron, w kinach zadebiutuje już 16 grudnia. Następnie nasza uwaga powinna zostać zwrócona w kierunku gier mobilnych. W 2023 roku swoją premierę zaliczy Avatar: Reckoning, czyli przełomowy RPG na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy