Nick Fury ma być kolejnym bohaterem Marvela, który otrzyma swój własny serial na platformie Disney+. W roli głównej ma ponownie wystąpić Samuel L. Jackson. 

Jackson po raz pierwszy w większej roli na małym ekranie

Informację o planach dotyczących serialu podał serwis Variety. Szczegóły dotyczące fabuły są trzymane w tajemnicy, ale kilka źródeł potwierdziło, że to właśnie Samuel L. Jackson wystąpi w tytułowej roli. Scenarzystą i producentem wykonawczym serialu ma być Kyle Bradstreet, który ma w swoim dorobku pracę przy „Mr. Robot”, „Stacja Berlin” i „Stróż prawa”. Serial dla platformy Disney+ wyprodukuje Marvel Studios. Variety nie podaje, kiedy miałaby ruszyć produkcja i na kiedy planowana jest premiera.

 

Czytaj też: Konkurencja zdobędzie więcej nowych użytkowników niż Netflix

Samuel L. Jackson wcielał się w rolę Fury’ego w filmach z Marvel Cinematic Universe. Po raz pierwszy pojawił się w scenie po napisach w pierwszym „Iron Manie” w 2008 roku. Ostatni raz widzieliśmy go w tej roli w filmie „Spider-Man: Daleko od domu” z 2019 roku. Jackson to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Często występuje u Quentina Tarantino i Spike’a Lee, znany jest także z ról w serii Gwiezdne wojny oraz filmach „Niezniszczalny” czy „Węże w samolocie”. Rola w serialu Disney+ będzie jego pierwszym regularnym występem na małym ekranie. 

Nick Fury dołącza do sporej listy seriali Marvela na Disney+

Serwis streamingowy Disneya mocno stawia na seriale Marvela. Jeszcze w tym roku planowana jest premiera produkcji „WandaVision”. Niedawna zapowiedź tego serialu ustanowiła nowy rekord wyświetleń podczas pierwszej doby od publikacji dla produkcji streamingowych. W 2021 roku pojawią się „Falcon i Zimowy Żołnierz” oraz „Loki”. Zapowiedziano też realizację takich tytułów jak „She-Hulk”, „Hawkeye”, „Moon Knight” oraz „Miss Marvel”.  Obecnie Disney+ nie jest legalnie dostępny w Polsce. Serwis ma pojawić się w naszym kraju w 2021 roku. 

Źródło: Variety

Czytaj też: Amazon przyspiesza prace nad spin-offem serialu „The Boys”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik