Zapowiedź serialu „WandaVision” ustanowiła nowy rekord wyświetleń podczas pierwszej doby od publikacji dla produkcji streamingowych. To pokazuje, jak bardzo fani Marvela są stęsknieni za nowymi tytułami.

„WandaVision” ma rekord, a w tym roku bije też zapowiedzi filmowe Disneya

W ciągu pierwszych 24 godzin od momentu publikacji zwiastun serialu „WandaVision” miał prawie 53 mln wyświetleń. Serwis Deadline podkreśla, że to najlepszy wynik w historii wśród trailerów produkcji przeznaczonych do streamingu. To znacznie więcej niż tegoroczne zwiastuny filmów „Czarna Wdowa” (18,7 mln), „Mulan” (12,4 mln) i „Nie czas umierać” (10,1 mln). To także lepszy wynik niż osiągnięty przez „Avengers: Wojna bez granic” (30,9 mln). Spory ruch panował też w mediach społecznościowych. Na Twitterze pojawiło się ponad 302 tys. wzmianek, co również jest porównywalne z zainteresowaniem nowymi produkcjami sprzed pandemii. 

„WandaVision” – kiedy premiera?

WandaVision
Fot. YouTube / Marvel

Spore zainteresowanie zapowiedzią serialu Disney+ pokazuje, że fani Marvela wyczekują nowych produkcji. Pod znakiem zapytania stoi listopadowa premiera filmu „Czarna Wdowa”, więc zainteresowanie przeniosło się na „WandaVision”. Serial ma opowiadać o wydarzeniach po filmie „Avengers: Endgame” i być wstępem do filmu kinowego „Doctor Strange and the Multiverse of Madness”. Zwiastun przedstawia Wandę i Visiona, którzy próbują prowadzić normalne życie młodego małżeństwa. Ich spokój zaburzają pytania o wydarzenia z przeszłości. Te postaci pojawiały się już w filmach z cyklu Marvel Cinematic Universe. W tych rolach wystąpili Elizabeth Olsen i Paul Bettany, którzy zagrają też w serialu. 

 

„WandaVision” to pierwsza produkcja z całego cyklu opowieści osadzonych w Marvel Cinematic Universe. Disney nie podał dokładnej daty premiery serialu, ale prawdopodobnie trafi on do biblioteki serwisu jeszcze w tym roku. Na przyszły rok przełożono premierę serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”. Powstają też m.in. „Loki” oraz „She-Hulk”. Obecnie Disney+ nie jest legalnie dostępny w Polsce. Pojawienie się serwisu w naszym kraju spodziewane jest w 2021 roku. 

Źródło: Deadline.com

Czytaj też: Disney już planuje czwarty sezon serialu „The Mandalorian”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik