ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jude Law HBO

Jude Law i Naomi Harris w nowym miniserialu HBO. Premiera we wrześniu

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Miniserial „Dzień trzeci” trafi we  wrześniu do HBO i HBO GO. W rolach głównych Jude Law („Młody papież”) i Naomi Harris („Moonlight”). 

„Dzień trzeci” – kiedy premiera w HBO i HBO GO?

Pierwszy odcinek serialu „Dzień trzeci” trafi do biblioteki serwisu HBO GO 15 września rano. Premiera na kanale HBO tego samego dnia o godz. 20.10. Kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień, we wtorki. „Dzień trzeci” składa się z sześciu godzinnych odcinków

Jude Law gwiazdą nowego miniserialu HBO i Sky

Miniserial jest podzielony dwie części składające się z trzech odcinków. Głównym bohaterem pierwszej zatytułowanej „Zima” jest Sam, w którego wciela się Jude Law. Mężczyzna trafia na wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Jej mieszkańcy za wszelką cenę chcą zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Sam powoli odkrywa tajemniczy świat i bierze udział w rytuałach, które skłaniają go do przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Granice między fantazją i rzeczywistością zaczynają się zacierać, a główny bohater jest coraz bliżej odkrycia wstrząsającej tajemnicy. Reżyserem części „Lato” jest Marc Munden, scenariusz napisał Dennis Kelly.

Druga część serialu zatytułowana jest „Zima”. W niej główną bohaterką jest Helen, grana przez Naomi Harris, która była nominowana do Oscara za rolę w filmie „Moonlight”. Jest to kobieta o silnym charakterze, ale trzymająca się na uboczu. Helen przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jej przybycie rodzi jednak niespodziewane konsekwencje i doprowadza do zatarcia granic między fikcją i rzeczywistością. „Zimę” wyreżyserował Philipp Lowthorpe, a scenariusz napisali: Kit De Waal, Dean O’Loughlin i Dennis Kelly.

W obsadzie znaleźli się także: Katherine Waterston (seria filmów „Fantastyczne zwierzęta”), Emily Watson („Czarnobyl”, „Przełamując fale”) i Paddy Considine („Outsider”). „Dzień trzeci” jest koprodukcją telewizji Sky i HBO. Wcześniej obie stacje współpracowały m.in. przy produkcji wielokrotnie nagradzanego serialu „Czarnobyl”. 

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Paul Gascoigne na dużym ekranie. Powstanie jego filmowa biografia

Sprawdź najnowsze wpisy