Paul Gascoigne to były angielski piłkarz, którego biografia to świetny materiał na film. Na jesień planowana jest premiera dokumentu, trwają też prace nad filmem fabularnym.

„Gazza” – wielki talent i wielkie problemy

Angielski piłkarz stał się znany w trakcie piłkarskich Mistrzostw Świata w 1990 roku. W pamięci kibiców zapadł nie tylko dzięki bardzo dobrej postawie na boisku. Do historii przeszły jego łzy po półfinałowej porażce z Niemcami. Stał się bohaterem narodowym, wszędzie był witany z otwartymi ramionami. Kibice pamiętają też jego występy w trakcie Mistrzostw Europy w 1996, a zwłaszcza pięknego gola strzelonego Szkotom. Występował m.in. w Tottenhamie Londyn, Lazio Rzym, Glasgow Rangers, Middlesbrough czy Evertonie. 

„Gazza” słynął nie tylko ze świetnej gry, ale głównie ze skandali. Brytyjskie gazety regularnie donosiły o jego problemach z prawem, alkoholem i narkotykami. Po ciężkiej kontuzji kolana, której doznał w 1991 roku, miewał już tylko przebłyski wielkiej formy. Były piłkarz leczył się na depresję, miał próby samobójcze, był także oskarżony o napaść seksualną

 Paul Gascoigne – będzie filmowa biografia słynnego skandalisty

Powstało już o nim kilka filmów dokumentalnych. Najsłynniejszym jest „Gascoigne” z 2015 roku. Kolejny ma mieć premierę w listopadzie. Brytyjscy filmowcy postanowi też nakręcić film fabularny. Według informacji „Dailly Mirror” ma to być opowieść o całym dotychczasowym życiu „Gazzy”. Podstawą scenariusza będzie książka biograficzna „Gazza: My Story” napisana przez piłkarza wspólnie z dziennikarzem Hunterem Daviesem. 

Czytaj też: Reżyser Martin Scorsese podpisał z Apple umowę na wyłączność

Sam piłkarz zdradził brytyjskiej gazecie, że twórcy filmu szukają odpowiedniego aktora, który się w niego wcieli. Przyznał też, że żaden film o jego życiu nie uniknie tematu zmagań z alkoholizmem. „Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie mam nic do ukrycia. O wszystkim pisała prasa, o rzeczach dobrych i złych” – powiedział Gascoigne. Obiecał też, że wspomoże twórców jako konsultant. 

Źródło: Mirror.co.uk

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik