ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Tenet" box office

Ruszyła przedsprzedaż biletów na premierowe seanse filmu „Tenet”

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Kina w Polsce rozpoczęły przedsprzedaż biletów na „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. Film wchodzi na ekrany 26 sierpnia.

„Tenet” – przedsprzedaż biletów. Gdzie i za ile?

Bilety można kupować lub rezerwować od środy 12 sierpnia. Sprzedaż ruszyła w największych sieciach w Polsce: Cinema City, Helios, Multikino i Cinema3D. Bilety można też kupić m.in. we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty. Warto na stronie lokalnych kin sprawdzić zapowiedzi repertuarowe lub zapytać w kasie o możliwość wcześniejszego kupna biletu na „Tenet”. 

Ceny różnią się między poszczególnymi kinami w zależności od pory seansu i aktualnych promocji. Więcej niż standardowe bilety kosztują wejściówki na seans w salach IMAX, ale z pewnością „Tenet” jest jednym z tych filmów, które warto zobaczyć w jak najlepszej jakości. Jego twórcy podczas realizacji wykorzystali technologię IMAX i taśmę 70mm

„Tenet” – o czym jest film?

Fabuła nowego filmu Christophera Nolana („Incepcja”, „Dunkierka”, „Mroczny Rycerz”) owiana jest tajemnicą. Niewiele zdradzają zwiastuny, a opis dystrybutora tak przedstawia „Tenet”:

Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny. Nie, nie z podróży w czasie. Z inwersji.

W rolach głównych występują: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy oraz Michael Caine i Kenneth Branagh.

Premiera filmu była kilkukrotnie przekłada z powodu pandemii koronawirusa. „Tenet” nie będzie miał międzynarodowej premiery jednocześnie we wszystkich krajach. W USA wejdzie na ekrany dopiero 4 września.

Czytaj też: „Mulan” trafi do Disney+, ale w Polsce film doczeka się premiery w kinie

Nowy film Nolana jest wielką nadzieją branży kinowej. Superprodukcja znanego twórcy może przyciągnąć widzów na sale kinowe, które obecnie świecą pustkami. Na dużą frekwencję liczą też twórcy i producenci „Tenet”, bo film kosztował ponad 200 mln dol. W trakcie pandemii może mieć spore trudności, aby na siebie zarobić.

Koronawirus i kino – jakie obostrzenia wprowadzono w salach?

Kina w Polsce działają w nowym reżimie sanitarnym. Od 8 sierpnia funkcjonują trzy strefy, które różnią się między sobą zakresem obostrzeń. W kinach ze strefy czerwonej i żółtej seanse mogą się odbywać, ale widownia może być zapełniona maksymalnie w 25 proc. W strefy zielonej w kinie może być zajętych nie więcej niż 50 proc. miejsc. Obowiązuje też nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie 1,5-metrowego odstępu między widzami. 

Sprawdź najnowsze wpisy