Warner przechodzi zmiany i m.in. rezygnuje z DC Universe. Treści tego serwisu mają trafić do biblioteki HBO Max, które jest teraz oczkiem w głowie władz firmy.

WarnerMedia zwalnia setki osób

Koncern WarnerMedia rozpoczął zwolnienia, które dotkną około 800 osób. Pracę straci ok. 650 pracowników studia Warner Bros. oraz od 150 do 175 osób z HBO. Zwolniono m.in. prezesa Warnera Rona Sandera i Jeffreya Schlesingera, który kierował telewizyjnym oddziałem koncernu. Stanowiska stracili też prezes WarnerMedia Entertaiment Bob Greenblatt oraz dyrektor ds. treści Kevin Reilly. Obaj odpowiadali za uruchomienie platformy HBO Max. Celem restrukturyzacji jest uproszczenie działalności firmy, konsolidacja jej międzynarodowych oddziałów, a przede wszystkim wzmocnienie HBO Max.

Projekt DC Universe dobiega końca

DC Universe to serwis streamingowy, który działa od września 2018 roku w Stanach Zjednoczonych i należy do WarnerMedia. W jego bibliotece znajdują się filmy fabularne i animowane z bohaterami ze świata DC. Do najsłynniejszych produkcji zaliczają się „Titans”, „Doom Patrol” i „Harley Quinn”. 

Czytaj też: ViacomCBS wkrótce uruchomi serwis SVoD o globalnym zasięgu

Od miesięcy pojawiają się plotki, że serwis zostanie zamknięty. Ostatnie doniesienia zdają się to potwierdzać. Zwolnienia obejmą znaczną część pracowników wydawnictwa komiksowego DC i platformy DC Universe. Serwis zrezygnował już z oferty rocznej subskrypcji, a większość oryginalnych produkcji trafi do oferty HBO Max. To najpewniej oznacza, że WarnerMedia wkrótce ogłosi decyzję o zamknięciu DC Universe. 

WarnerMedia zdecydował się postawić na streaming, bo w dobie kryzysu branży kinowej, jest to najważniejsza część działalności koncernu. Serwis HBO Max ruszył 27 maja. W jego ofercie znajdują się filmy, seriale i programy HBO, Warner Bros., TNT, Turner Classic Movies, The CW, czy Cartoon Network. HBO Max tworzy też własne produkcje jak np. serial science fiction Ridleya Scotta „Raised by Wolves”. Obecnie serwis nie jest dostępny w Polsce i nie ma oficjalnych planów wprowadzenia go na nasz rynek.

Źródło: Variety.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik