Pojawiła się odświeżona aplikacja portalu Interia na urządzenia z systemem Android. Użytkownicy mogą skorzystać m.in. z trybu ciemnego oraz odsłuchiwania treści artykułów. 

Interia nie tylko do czytania. Aplikacja umożliwia słuchanie tekstów

Jedną z ważniejszych modyfikacji jest wprowadzenie opcji „czytaj artykuł”. Użytkownik może jednym kliknięciem uruchomić wersję audio wybranego artykułu. Dzięki temu treść danego tekstu będzie dostępna w sytuacjach i miejscach, gdy czytanie jest niemożliwe lub utrudnione, jak jazda samochodem czy autobusem. Aplikacja zyskała też nowy wygląd. Wydawca informuje, że został on dostosowany do specyfikacji Material Design. 

„Dark mode” i możliwość personalizacji treści

Kolejną aktualizacją aplikacji Interii jest wdrożenie trybu ciemnego („dark mode”). Apka zyskała również nawigację tap bar, czyli dolne menu oraz nową kategorię treści Najnowsze, gdzie trafiają najświeższe artykuły z portalu Interia.pl. Pojawił się także nowy bloczek rekomendacji pod tekstami, odświeżono galerie zdjęć i ułatwiono dostęp do prognozy pogody. Po zmianach użytkownicy mogą personalizować wygląd aplikacji poprzez dobór tematyki treści i ustawianie rozmiaru czcionki.

Interia współpracuje z marką Huawei

Przy okazji ogłoszenia zmian w wersji aplikacji na Androida Interia zaprezentowała też wersję aplikacji zintegrowaną z pakietem Huawei Mobile Services. Jak zapewniono w komunikacie, „jest to element większej współpracy pomiędzy Interia a marką Huawei”. Pojawiły się też odświeżone wersje aplikacji Pomponik i Sport. 

Aplikacja Interii – mobilna wersja popularnego portalu

Grupa Interia informuje, że z aplikacji portalu korzysta miesięcznie ponad 100 tys. użytkowników (dane podano za Gemius/PBI). Publikowane są w niej treści z portalu Interia.pl, podzielone na kilkanaście kategorii tematycznych.

Czytaj też: „Fakt” wprowadza płatny dostęp do treści na stronie internetowej Fakt24.pl

Odświeżenie aplikacji to najpewniej niejedyna zmiana, jaka zajdzie w najbliższych tygodniach w Interii. Bauer Media Group sprzedała w tym portal Telewizji Polsat. Zgodę na transakcję wyraził już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Źródło: materiały prasowe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik