ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje

Aplikacje Google na Androida, które powinieneś zainstalować na swoim smartfonie

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Google jest naturalnie kojarzony z Androidem. Nie ma w tym niczego dziwnego. Dużo aplikacji giganta na wielu urządzeniach jest zainstalowana od momentu pierwszego uruchomienia telefonu. Jednak spora część czeka na Ciebie w Sklepie Play. Pomogą Ci zadbać przede wszystkim nad swoją organizacją, szukaniem materiałów do rozwijania Twojej osoby oraz po prostu do rozrywki. Jakie aplikacje Google na Androida są warte uwagi? 

Kalendarz Google – aplikacja Google na Androida do uporządkowania spotkań

Aplikacja powinna być znana dla wielu osób, które lubią mieć wszystko dobrze zaplanowane. Dzięki niej zrobisz porządek w swoich spotkaniach. Jeśli będziesz korzystać z aplikacji Google na Androida, na pewno nie dojdzie do sytuacji, kiedy zapominasz o ważnej wizycie lub szkoleniu. W sytuacjach, gdy wiesz, że nie będziesz zaglądać za często do kalendarza, wówczas masz możliwość ustawienia powiadomień. To właśnie one z poziomu ekranu telefonu i sygnałów dźwiękowych będą przypominać Ci o tym, o czym powinieneś pamiętać. Jeśli jesteś miłośnikiem spotkań online za pośrednictwem Google Meet, wówczas możesz umawiać swoje spotkania poprzez Kalendarz Google – druga osoba dostanie automatycznie link na swój adres mailowy.

Pobierz Kalendarz Google ze Sklepu Play.

Zobacz także: [Pobierz] Kalendarz Google zaktualizowany – pojawia się widżet, na który czekałem od dawna

Dokumenty Google, Arkusze Google i Prezentacje Google – pakiet biurowy w chmurze

Bardzo popularny pakiet biurowy, który osadzony jest w pełni w chmurze. Jeśli chcesz z niego korzystać, wystarczy, że założysz konto Google, które zapewne posiadasz – wtedy wystarczy pobrać aplikację lub udać się na stronę. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które są w ciągłym ruchu i pracują w dużych zespołach. Wszystkie zmiany automatycznie synchronizują się na wszystkich urządzeniach – jedyny warunek to połączenie internetowe. Udostępnianie linku do pliku pozwoli Ci na współpracę z innymi osobami. Wszystkie zmiany będą widoczne w czasie rzeczywistym. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzisz sobie wysyłki dziesiątek maili z poprawkami w dokumentach. Aplikacje Google na Androida pozwolą Ci zadbać o Twoją produktywność. 

Pobierz Dokumenty Google, Arkusze Google i Prezentacje Google ze Sklepu Play.

Google Keep – aplikacja Google na Androida dla zapewnienia porządku

Lubisz wszelkie aplikacje typu Sticky Notes? Google Keep jest dokładnie takim samym rozwiązaniem, które pozwoli Ci dodatkowo zabrać swoje zapiski wszędzie ze sobą – działa zarówno w przeglądarce i aplikacjach na telefon. Dlatego możesz pracować nad ich treścią zarówno na smartfonie, jak i przy pomocy komputera. Aplikacja Google na Androida pozwala lepiej zorganizować swoje życie i jednocześnie uporządkować swoje biurko. Od teraz nie musisz zapisywać wszystkich przypomnień oraz rzeczy do zrobienia na małych karteczkach, walających się później po biurku.

Pobierz Google Keep ze Sklepu Play.

Wiadomości Google – od tej pory będziesz przez cały czas na bieżąco

Aplikacja Google na Androida jest stosunkowo popularnym tworem. Jest to agregator treści, które można znaleźć w internecie. Jeśli interesują Cię najnowsze regulacje ze świata technologii, wtedy będziesz mógł przeglądać najnowsze wiadomości z zakresu tej tematyki z różnych serwisów internetowych. W ten sposób zaoszczędzisz dużo czasu. Od teraz nie będziesz musiał skakać po każdej ze stron z osobna. Poza tematykami przygotowanymi przez Google możesz dodać również swoje tematy, które aplikacja będzie dla Ciebie gromadzić.

Pobierz Wiadomości Google ze Sklepu Play.

Zobacz także:  Ciekawa nowość zmierza do Wiadomości Google

Tłumacz Google – pozycja obowiązkowa każdego podróżnika

To kolejna aplikacja Google na Androida, która pozwoli Ci wyjść z wielu sytuacji obronną ręką. Jesteś na lotnisku i nie wiesz, co jest napisane na znaku – zrób zdjęcie, a otrzymasz momentalnie tłumaczenie. Rozmawiasz z osobą, która nie mówi w żadnym innym języku – a jej ojczystego nie rozumiesz – wtedy z pomocą przychodzi Tłumacz Google, który jest w stanie wysłuchać każdego i przetłumaczyć jego mowę na wybrany język.

Pobierz Tłumacz Google ze Sklepu Play.

Zobacz także: Tłumacz Google w końcu dostaje ciemny motyw

Google Arts & Culture – dla żądnych kultury

Jeśli szukasz rozwiązania, które przybliży Cię do kultury i sztuki, wtedy Google Arts & Culture jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla Twojej osoby. W ten sposób możesz odkryć nowe muzea, o których nie miałeś żadnego pojęcia. Aplikacja Google na Androida pozwoli Ci produktywnie wykorzystać każdą wolną chwilę – dzięki temu będziesz w stanie podjąć się poważnych tematów w rozmowie ze znajomymi. Lubisz kreatywność? W aplikacji zobaczysz dużo wymyślnych dodatków ze strony programistów i artystów, którzy połączyli swoje siły.

Pobierz Google Arts & Culture ze Sklepu Play.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Pixaline z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy