ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
4. sezon "Fargo"

Kiedy 4. sezon „Fargo”? Twórcy ustalili już datę premiery

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Fani serialu „Fargo” niecierpliwie czekają na 4. sezon. Jego premiera opóźniła się, gdy wybuchła pandemia koronawirusa. Ekipa jednak wkrótce wróci na plan na dokrętki i niedługo serial pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

Koronawirus przerwał realizację zdjęć na planie serialu

„Fargo” miało powrócić z 4. sezonem w kwietniu. Produkcja została jednak przesunięta z powodu koronawirusa. Twórcy mają do nakręcenia jeszcze dwa odcinki. Stacja FX poinformowała, że ekipa wróci na plan pod koniec sierpnia. Łącznie 4. sezon „Fargo” będzie liczył 11 odcinków, zamiast zapowiadanych wcześniej 10. 

4. sezon „Fargo” pojawi się 3,5 roku po emisji 3. serii

Premiera na kanale FX zaplanowana jest na 27 września. Tego dnia wyemitowane zostaną dwa odcinki. Kolejne będą pojawiać się w telewizji co tydzień. Na ten sezon fani serialu muszą czekać najdłużej. Pierwszy miał premierę w kwietniu 2014 roku, drugi w październiku 2015, a trzeci w kwietniu 2017 roku. Nie ma jeszcze informacji na temat premiery 4. sezonu w Polsce. Dotychczasowe można znaleźć w bibliotece serwisu HBO GO.

Twórcą i scenarzystą serialu jest Noah Hawley. Produkcja ma formę antologii, czyli każdy sezon ma osobną historię i obsadę. Nawiązuje do filmu braci Coen z 1996 roku o tym samym tytule. Poprzednie trzy serie przyniosły produkcji deszcz nagród, m.in. trzy Złote Globy (w tym dla najlepszego miniserialu) oraz sześć nagród Emmy. W poszczególnych sezonach w obsadzie „Fargo” znaleźli się m.in. Billy Bob Thornton, Ewan McGregor czy Martin Freeman.

Czytaj też: Seriale TVN za darmo? Nie do końca, ale to i tak ciekawa promocja

W głównego bohatera 4. sezonu wcieli się Chris Rock – aktor znany głównie z ról i występów komediowych, m.in. w „Saturday Night Live”, „Zgon na pogrzebie”, „Duże dzieci” czy „Wykiwać klawisza”. W „Fargo” zagra głowę afroamerykańskiej mafii w Kansas City na początku lat 50. Dla utrzymania spokoju między walczącymi o wpływy imigranckimi społecznościami Włochów i Afroamerykanów, dwie rodziny mafijne zamieniają się synami. Sprawa szybko jednak się skomplikuje.

Oprócz Chrisa Rocka w obsadzie pojawią się także m.in. Jason Schwartzman („Pociąg do Darjeeling), Salvatore Esposito („Gomorra”), Ben Whishaw („Skyfall”) i Timothy Olyphant („Pewnego razu w… Hollywood”). 

Źródło: Hollywoodreporter.com

Sprawdź najnowsze wpisy