Internetowe Radio Nowy Świat poinformowało, że jego aplikacja została pobrana już ponad 200 tys. razy. Nadawca odświeżył też obie wersje aplikacji na urządzenia mobilne.

Aplikacja Radia Nowy Świat na Androida i iOS cieszy się dużym powodzeniem 

Zespół radia pochwalił się informacją na Facebooku. 200 tys. pobrań udało się osiągnąć w niecały miesiąc – radio działa od 10 lipca. Przy okazji ogłoszono, że pojawiły się nowe wersje aplikacji dostępnych w Google Play i Apple Store. Do wersji na Androida dodano obsługę Chromecast, możliwość kopiowania tytułu utworu przez dłuższe naciśnięcie na tekst oraz wyświetlanie tytułu piosenki na urządzeniu połączonym przez bluetooth. Wersja na iOS zyskała ponadto możliwość działania aplikacji, gdy telefon jest ustawiony w poziomie, opcję wyłączenia radia po określonym czasie oraz ustawienia budzika za pośrednictwem Siri. Budzik ma też wkrótce pojawić się w apce na urządzenia z Androidem. 

Radio Nowy Świat powstało dzięki zbiórce na Patronite

W połowie kwietnia ruszyła zbiórka w serwisie Patronite.pl. Jej celem było zapewnienie radiu 250 tys. zł miesięcznie na podstawową działalność. Obecnie RnŚ może liczyć na ponad 730 tys. zł co miesiąc od słuchaczy. W niecałe cztery miesiące zebrano łącznie ponad 2,5 mln zł. Dzięki temu m.in. wynajęto i wyremontowano siedzibę, zbudowano zaplecze techniczne, stworzono zespół redakcyjny i stronę internetową. 

W Radiu Nowy Świat można usłyszeć audycje Wojciecha Manna, Wojciecha Waglewskiego, Tomasza Raczka, Michała Nogasia, Zbigniewa Zamachowskiego, Marcina Kydryńskiego, Kuby Badacha, Jana Emila Młynarskiego, czy Jerzego Sosnowskiego. Większość to ludzie przez lata związani z radiową Trójką. 

Jak odbierać RNŚ?

Aplikacja na Androida i iOS to niejedyne możliwości słuchania Radia Nowy Świat. Radio jest dostępne także za pośrednictwem strony internetowej Nowyswiat.online, aplikacji Patronite Audio, Replaio Radio, Online Radio Box, VRadio oraz Triode. Pełna lista platform umożliwiających odbiór RNŚ znajduje się na jego stronie internetowej

Czytaj też: Męskie Granie 2020: w sobotę jedyny koncert, będzie transmisja online

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik