26 edycja Pol’and’Rock Festival była nietypowa: koncerty i spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych odbywały się online. Organizatorzy Najpiękniejszej Domówki Świata podsumowali oglądalność imprezy w internecie.

Pol’and’Rock Festival 2020 odbył się online jako Najpiękniejsza Domówka Świata  

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa impreza przybrała formę wydarzenia online. Sercem festiwalu nie był tym razem były poligon w Kostrzynie nad Odrą, lcze podwarszawskie studio telewizyjne Transcolor. To w nim odbyły się spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych oraz 30 koncertów. W ramach ASP gościli m.in. Tomasz Sekielski, Ewa Ewart, Janusz Gajos i Andrzej Mleczko. Na scenie wystąpili m.in. Happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Majka Jeżowska, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy oraz Piotr Bukartyk. Fani z całego świata bawili się wspólnie w ramach Najpiękniejszej Domówki Świata. 

Pol’and’Rock Festival 2020 na YouTube, Facebooku, Twitchu, Onet.pl i Player.pl

W trakcie imprezy ze studia łączono się z organizatorami lokalnych wydarzeń, tzw. Domówek. Festiwalowych spotkań zgłoszono 1 727, bawiło się na nich 28 306 osób. Transmisje wideo z Najpiękniejszej Domówki Świata można było śledzić na YouTubie, Twitchu, Facebooku, a także stronach Onet.pl i Player.pl. Koncertów można było też słuchać na antenie Antyradia i Radia Pol’and’Rock. 

Zobacz też: Jaka jest najlepsza aplikacja do nauki języka obcego na Androida?

Pol’and’Rock Festival 2020: koncerty i ASP na kilku platformach

Jurek Owsiak na Najpiękniejszej Domówce Świata (fot. Dominik Malik)

Na YouTube festiwal odnotował ponad 3,31 mln wyświetleń. Wszystkie materiały wyświetliło 872 tys. unikalnych użytkowników. Największą popularnością cieszył się blok koncertowy drugiego dnia imprezy, w którego trakcie wystąpiły m.in. Elektryczne Gitary, happysad i Big Cyc. Na Facebooku wydarzenie w całości śledzić można było na czterech stronach – Pol’and’Rock Festival, KręciołaTV, WOŚP i Jurek Owsiak, a spotkania na ASP także na stronie mBanku. Całkowita liczba wyświetleń na wszystkich tych stronach to ponad 5,51 mln. Zaangażowani sumarycznie użytkownicy to ponad 97o tys. osób. Na Facebooku najchętniej oglądanym momentem festiwalu były piątkowe koncerty z udziałem m.in. Majki Jeżowskiej, Jelonka i zespołu BOKKA. 

Kolejny Pol’and’Rock Festival ma się odbyć w Kostrzynie nad Odrą

Po raz pierwszy Pol’and’Rock Festival pojawił sie na Twitchu. Tam materiały na żywo wyświetlono ponad 268 tys. razy. Transmisje na żywo oglądało 79 tys. unikalnych użytkowników. Festiwal był także transmitowany na stronie głównej Onet.pl (8,58 mln wyświetleń, 4,69 mln unikalnych użytkowników), profilu portalu na Facebooku (1,62 mln odsłon) i kanale na YouTube (307 tys. odsłon). Player.pl naliczył 22 tys. unikalnych urządzeń, na których przez cztery dni śledzono relacje z imprezy. Strona festiwalu odnotowała prawie 1 mln odwiedzin przez ponad 244 tys. użytkowników. Organizatorzy planują 27. edycję w Kostrzynie nad Odrą w dniach 29-31 lipca 2021 roku. 

Źródło: materiały prasowe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik