W 2020 roku projekt Męskie Granie przebiega bez tradycyjnej trasy. Jedyny koncert odbędzie się w sobotę w wersji online. 

Koronawirus pokrzyżował plany

Tegoroczna trasa nie mogła się odbyć ze względu na obostrzenia wprowadzone po wybuchu pandemii koronawirusa. Zamiast standardowej formy dużych koncertów w kilku miastach organizatorzy zdecydowali się zorganizować koncert Męskie Granie 2020 w wersji online. Dla wirtualnej publiczności zagrają: Kasia Nosowska i raper Mata, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow i Tomasz Organek, Król oraz Igo w duecie z Bass Astral. Na scenie pojawi się też Męskie Granie Orkiestra 2020. Organizatorzy zapowiadają specjalny set, którego ostateczny kształt owiany jest tajemnicą. W poprzednich latach pojawiały się m.in. covery polskich przebojów. Nie zabraknie utworu „Świt” – tegorocznego hymnu Męskiego Grania. Do jego wykonawców na scenie mają dołączyć Kasia Piszek, Piotr Rubens Rubik, Jakub Wojtas, Michał Kush oraz Thomas Fietz.

Kiedy i gdzie obejrzeć koncert Męskie Granie 2020?

Koncert odbędzie się na scenie w Żywcu. W poprzednich latach właśnie tam odbywał się występ kończący ogólnopolską trasę. Relację na żywo będzie można oglądać na Facebooku i YouTubie marki Żywiec. Początek transmisji w sobotę 8 sierpnia o godz. 17. „Zależało nam na zachowaniu ducha trasy, dlatego zaprezentowany zostanie zupełnie nowy program orkiestry i dedykowane wizualizacje” – zapowiada Dorota Nowakowska, kierownik marki Żywiec.

Premiera singla promującego tegoroczne Męskie Granie odbyła się 1 lipca. Utwór ”Świt” wykonują Daria Zawiałow, Król oraz Igo. W poprzednich latach hymnami projektu były m.in. „Początek” w wykonaniu Dawida Podsiadły, Krzysztofa Zalewskiego i Korteza, czy „Sobie i Wam” kwartetu: Kasia Nosowska, Igo, Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski. Pierwszy z tych utworów ma już ponad 105 mln wyświetleń na YouTube, drugi – 39 mln. Tegoroczny „Świt” wyświetlono w nieco ponad miesiąc 7 mln razy. 

Czytaj też: Reżyser „Mission: Impossible 7” wyjaśnia, co czeka Most Pilchowicki

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik