Smart TV

Smart Tv czy TV Box? Podejmij słuszną decyzję dla swojej rozrywki!

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Każdy jest codziennie zabiegany i nie ma czasu dosłownie na nic. Jednak w końcu przychodzi taka pora, kiedy w końcu można usiąść przed telewizorem i odpocząć po całym dniu pracy. Co zrobić by rozrywka i Twój komfort były jeszcze większe? Wystarczy zdecydować się na nowoczesne rozwiązania. Możesz wybrać pomiędzy Smart TV lub TV Box. Należy dobrze przemyśleć i odpowiedzieć sobie na pytanie, który rodzaj urządzenia bardziej Ci odpowiada. Warto mieć na uwadze, że urządzenia zapewniają podobne efekty. Pytanie jest bardzo proste – Smart TV czy TV Box? 

Co to Smart TV? 

Smart TV
Źródło: Alehandra13 from pixaby

Można się spotkać również ze spolszczoną nazwą tego urządzenia – inteligentny telewizor. W samym nazewnictwie użyto dokładnie takiego samego zabiegu jak w przypadku smartfona. Jest to telewizor, który posiada system operacyjny – podobnie jak w przypadku komputerów oraz telefonów. Dzięki temu możesz między innymi korzystać z popularnych aplikacji. Oczywiście swój prym w przypadku telewizorów wiodą przede wszystkim usługi streamingowe, które pozwalają na oglądanie materiałów wideo publikowanych w sieci. Jednak są również inne ciekawe aplikacje, które możesz zainstalować na swoim telewizorze i z nich korzystać. 

Zobacz także: Czy Smart TV może mieć wirusa? Warto o tym wiedzieć, zanim będzie za późno,

Pobierz SmartThings z Google Play! 

Dlaczego warto wybrać Smart TV? 

Smart TV
Źródło: Leuchtturm81 from pixaby

Wybór inteligentnego telewizora jest na pewno dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy chcesz całkowicie wymienić swój stary odbiornik. Dzięki temu na pewno uda się wybrać urządzenia, które znacznie ciekawiej będzie prezentować się w Twoim salonie lub sypialni i do tego znajdziesz telewizor, który ma mniejsze zużycie prądu. Oczywiście tutaj należy liczyć się ze zdecydowanie większymi kosztami, ponieważ Smart TV – w zależności od wybranego wariantu i konfiguracji sprzętowej – może kosztować całkiem sporo. Jednak z drugiej strony spokojnie możesz to uznać za inwestycję na lata. Dokonując odpowiedniego wyboru, będziesz cieszyć się z użytkowania urządzenia przez długi czas. 

Zobacz także: Z małego ekranu na duży, czyli jak połączyć telefon ze Smart TV?

Co to TV Box? 

Chromecast
Źródło: Deepaul from pixaby

To tak zwane przystawki, które po podpięciu do telewizora czynią z niego Smart TV, które posiada swój inteligentny system operacyjny. To rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim dla urządzeń, które są zwykłym odbiornikiem telewizyjnym i nic poza tym. To idealny kompromis dla osoby, która chciałby poużywać możliwości, jakie daje Smart TV. Z TV Box możesz kojarzyć popularne urządzenia, jakim jest Chromecast. Wersja Chromecast 4 umożliwia już korzystanie z systemu Google TV. 

Zobacz także: Co zainstalować na telewizorze? Najlepsze aplikacje na Smart TV, które warto pobrać

Dlaczego warto wybrać TV Box? 

YouTube
Źródło: ooceey from pixaby

To oczywiście rozwiązanie, które powinny wybrać osoby niechcące pakować się w duże koszty zakupu nowego Smart TV. Jeśli posiadasz jakikolwiek odbiornik telewizyjny, wówczas wystarczy jedynie kupić przystawkę, która pozwoli na korzystanie z określonego systemu operacyjnego na Twoim urządzeniu. Dzięki temu wydasz znacznie mniej niż na Smart TV, a efekt prawie będzie taki sam. Oczywiście, jeśli posiadasz starszy telewizor i zależy Ci również na jakości obrazu i innych parametrach stricte technicznych – nie tylko możliwości instalowania i korzystania z apliakcji – wówczas lepiej zastanowić się nad zakupem Smart TV. 

Zobacz także: Jaka przystawka Smart TV będzie dla Ciebie najlepsza, czyli wybieramy Smart TV Box!

Smart TV czy TV Box? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jak dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru? Musisz przede wszystkim zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Warto zbadać w tym zakresie oczywiście swój budżet. Jedną z różnic pomiędzy urządzeniami jest właśnie ich cena. TV Box to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż Smart TV. Jednak tutaj również pojawia się kwestia potrzeb. Jeśli pieniądze nie są żadną przeszkodą dla Ciebie. Wówczas warto pomyśleć nad Smart TV, co pozwoli na zakup nowoczesnego i inteligentnego telewizora. W przypadku kiedy jednak nie chcesz pakować się w dużą inwestycję, wtedy więcej sensu na pewno ma TV Box. To urządzenia pozwoli odświeżyć Twój obecny telewizor i tchnąć w niego nowe życie. 

Źródło obrazka wyróżniającego: FrankundFrei from pixaby

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy