Puzzle

Z małego ekranu na duży, czyli jak połączyć telefon ze Smart TV?

4 minuty czytania
Komentarze

Małe ekrany mają swoje duże zalety. Dzięki nanopodejściu do komputerów na rynku informatycznym dokonała się prawdziwa rewolucja dzięki, której możesz korzystać z ulubionych usług w każdej chwili. Smartfon jest zawsze pod ręką. Szybkie uruchomienie gwarantuje sprawne działanie. Wystarczy jedynie przejść przez blokadę ekranu. Jednak czasami będąc w domu, mobilność nieco traci na znaczeniu i chce się czegoś większego. Jak połączyć telefon ze Smart TV? To pytanie, które nasuwa się na usta wielu osób posiadających inteligentny telewizor. Dzięki temu będzie można przenieść zawartość widoczną na ekranie telefonu na nieco większy obszar. 

Dobieraj urządzenia tego samego producenta

Zakupy
Źródło: Megan_Rexazin from pixaby

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy posiadasz dużo sprzętów jednego producenta. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wówczas to bardzo dobra wiadomość. Jeśli nie zapoznałeś się ze wszystkimi aplikacjami, jakie posiadasz na swoim telefonie na start, wówczas zerknij, co tam jeszcze dokładnie możesz znaleźć. Przykładem może być SmartThings od Samsunga. Pozwala na sterowanie domem za pośrednictwem telefonu. Wlicza się w to oczywiście również SmartTV, dzięki czemu masz możliwość przerzucać obraz na większy ekran. Jeśli posiadasz telefon i telewizor od innego producenta, poszukaj dokładnie, jakie aplikacje lub ustawienia są schowane w Twoim urządzeniu. To bardzo wygodna opcja, ponieważ nie będziesz musiał już w nic więcej inwestować oraz instalować na swoim telefonie. 

Pobierz SmartThings z Google Play! 

Wi-Fi Direct połączy telefon i telewizor 

Wi-Fi
Źródło: Ricardo_Duque from pixaby

W celu połączenia obu urządzeń musisz uruchomić internet, jednak tutaj warto zaznaczyć, że nie muszą one być podłączone do jednego źródła. Sieci mogą być różne. Wi-Fi Direct jest standardem, który obsługuje obecnie większość Smart TV. Jeśli chcesz łączyć się z telewizorem, po prostu używając do tego internetu, musisz włączyć w ustawieniach opcję Wi-Fi Direct oraz zaakceptować opcję podłączania innych urządzeń. W zależności od producenta telefonu i jego nazewnictwa, ta funkcja może mieć różne nazwy – Screen Mirroring, Smart View, Szybkie połączenia i inne. 

Zobacz także: Jaka przystawka Smart TV będzie dla Ciebie najlepsza, czyli wybieramy Smart TV Box!

Bluetooth przydatny również w tej sytuacji

Bluetooth
Źródło: 200degrees from pixaby

W ostatnich latach Bluetooth jest szczególnie użyteczny, a to za sprawą urządzeń bezprzewodowych takich jak słuchawki. Dawniej był używany głównie w celu przesyłania plików – zwłaszcza w czasach, które pamiętają jeszcze podczerwień. Jak się okazuje Bluetooth może zostać również wykorzystany do połączenia telefonu ze Smart TV. Jednak tutaj należy pamiętać o tym, że płynne działanie będzie zapewnione zwłaszcza wtedy, kiedy urządzenia będą blisko siebie. 

Dla starszego urządzenia kup Chromecast! 

Chromecast
Źródło: Deepaul from pixaby

Zastanawiamy się nad tym, jak połączyć telefon ze Smart TV, jednak czy ze zwykłym telewizorem bez systemu operacyjnego również się da? Pewnie, że tak. W tym przypadku będzie trzeba troszkę zainwestować. Najłatwiej będzie kupić popularne rozwiązanie, jakim jest Chromecast. To właśnie dzięki niemu będziesz w stanie przerzucać obraz z telefonu na Smart TV, pokazywać zdjęcia, grać na dużym ekranie, włączać filmiki z YouTube’a oraz wiele innych. Koszt Chromecasta nie jest duży. Urządzenie ma już kilka wersji, a co za tym idzie, cenowo może dochodzić do pewnych odchyleń. Jednak Chromecast 4 (ciekawa opcja, która “wgrywa” na telewizor Google TV tworząc z niego pełnoprawne Smart TV) to koszt około 300 zł. Dlatego nie jest to duża inwestycja, a daje naprawdę duże możliwości. Dodatkowo w jednej chwili – jak za dotknięciem czarodziejską różdżką – odnowisz swój telewizor i pozwolisz tchnąć w niego nowe życie. 

Zobacz także: Jaki Chromecast warto wybrać? Na to warto zwracać uwagę!

Jak połączyć telefon ze Smart TV? Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej usługi po to, aby mieć możliwość przeglądania zawartości telefonu na dużym ekranie. Czasami może ograniczać się to do szczęśliwego połączenia smartfona i telewizora od jednego producenta. Wtedy powinieneś mieć wbudowaną aplikację lub opcję, która umożliwia przeprowadzenie takiej czynności bez pakowania się w kolejne inwestycje lub instalacje aplikacji do tego przeznaczonych. 

Źródło obrazka wyróżniającego: PublicDomainPictures from pixaby

Motyw