Telewizor

Jaka przystawka Smart TV będzie dla Ciebie najlepsza, czyli wybieramy Smart TV Box!

5 minut czytania
Komentarze

Inwestycje w rozrywkę potrafią być kosztowne. Dlatego zawsze należy dwa razy się zastanowić i dopiero później podjąć tę właściwą decyzję, aby oczywiście później nie trzeba było tego żałować oraz szukać rynku zbytu, bo nagle okaże się, że jednak takie cuda to ja nie potrzebuję. Warto przed podjęciem tej decyzji odpowiednio poczytać. Dowiedzieć się, czym jest Smart TV Box i czy faktycznie akurat tego potrzebujesz. Czasami może okazać się, że w ten sposób dokonasz tego właściwego wyboru dla siebie i przy okazji zaoszczędzisz kilka groszy.  Pozostaje jedynie pytanie – jaka przystawka Smart TV będzie dla Ciebie odpowiednia? 

Co to Smart TV Box? 

Znak zapytania
Źródło: Anemone123 from pixaby

Oczywiście należy zacząć od samych podstaw. Przede wszystkim warto zapoznać się z samą definicją pojęcia Smart TV Box. Otóż przystawka Smart TV to ratunek dla wszystkich tych osób, które posiadają nieco starsze modele telewizorów. Tutaj pojawia się myśl – niby fajnie byłoby kupić nowe i wypasione Smart TV, no ale trochę szkoda wydawać aż tyle kasy od razu na zwykłą rozrywkę. Fajny byłby kompromis w takiej sytuacji. Prawda? Tak się składa, że nie jest o niego wcale trudno, ponieważ istnieje już coś takiego jak przystawka Smart TV. Dzięki niej ze zwykłego telewizora będziesz w stanie zrobić inteligentne urządzenie. Co w tym jest najlepsze? Możesz zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jeśli nie chcesz podejmować radykalnych decyzji, wówczas będzie to kompromis idealny. TV Box jest małą przystawką, która jest podłączona do telewizora za pośrednictwem kabla HDMI. 

Pobierz aplikacje na telefon do Smart TV z Google Play!

Jaka przystawka Smart TV będzie dla Ciebie najlepsza? 

Ty
Żródło: Tumisu from pixaby

Na rynku jest bardzo dużo różnych propozycji, które mogą być bardziej lub mniej dla Ciebie. Oczywiście jednym z czynników determinujących wybór będzie zapewne wygląd i kształt. Jest to jednak sprzęt, który zajmie miejsce i przykuje wzrok osób, które Ciebie odwiedzą. To kwestia bardzo indywidualna i tutaj koniecznie musisz słuchać tylko i wyłącznie siebie, bo przede wszystkim to właśnie Tobie ma się podobać owy sprzęt. Na uwadze warto mieć również aspekty techniczne. Dzięki nim dopiero możesz być zadowolony ze swojego zakupu, bo to od nich zależy jakość Twojej rozrywki. Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na pamięć, jaką posiada urządzenia. Im większa, tym lepiej, ponieważ to właśnie między innymi ona przyczyni się do szybkości i płynności działania Smart TV Box. Kolejnym elementem jest procesor – ilu rdzeniowy oraz z jakim taktowaniem. Jeśli jesteś fanem wysokiej jakości obrazu, wówczas powinieneś zwrócić uwagę na to, czy przystawka poradzi sobie ze strumieniowaniem obrazu 4K zwłaszcza z popularnych serwisów VOD. Dodatkowo nie wszystkie przystawki obsługują HDR. To kolejna pozycja warta sprawdzenia. Lepiej unikać tanich urządzeń na popularnych serwisach internetowych, ponieważ bardzo często są to przystawki, które pozostawiają sporo do życzenia. Mają one nie za ciekawą stabilność oraz brakuje w nich aktualizacji oprogramowania. Do tego dochodzi interfejs, który może być nieczytelny i trudny w obsłudze.

Zobacz także: Top 10 najpopularniejszych aplikacji na telewizory Samsung Smart TV

A ile taka rozrywka kosztuje? 

Euro
Źródło: angelolucas from pixaby

Nie bez powodu mówi się o tym, że Smart TV Box jest rozwiązaniem dla oszczędnych. Dzięki temu właśnie jesteś w stanie odłożyć całkiem pokaźną kwotę, porównując przez cały czas do sytuacji zakupy smart TV. Do 500 zł spokojnie kupisz dobrze działającą przystawkę i uczynisz ze swojego starego telewizora nowoczesne i inteligentne urządzenie. To na pewno lepszy wybór dla osób, które mają sprawny i dobrze wyglądający telewizor. Szkoda z niego rezygnować i od razu decydować się na znacznie większy wydatek, jaki jest właśnie Smart TV. Przystawka będzie dla Ciebie w zupełności wystarczająca. 

Zobacz także: Aplikacja WP Pilot już dostępna na telewizorach LG Smart TV

Kiedy lepiej kupić Smart TV? 

smart TV
Źródło: ADMC from pixaby

Jaka przystawka Smart TV okaże się dobrym wyborem? Tych opcji jest bardzo dużo, dlatego musisz mieć na uwadze różne czynniki  takie jak procesor oraz pamięć urządzenia. Dzięki temu zapewnisz sobie odpowiedni komfort Twojej rozrywki i nie będziesz narzekać na powolne działanie w pierwszych chwilach użytkowania oraz w późniejszym czasie również. Oczywiście, jeśli Twój obecny telewizor ma już trochę lat i chciałbyś odświeżyć wyposażenie domu, wówczas zakup Smart TV ma jak najbardziej sens. Wtedy warto zakupić podobnie urządzenie o parametrach, które pozwolą nadążać za zmianami systemowymi oraz pozwolą na użytkowanie przez długie lata. 

Zobacz także: Inteligentne telewizory dominują na świecie, a jak sytuacja Smart TV wygląda w Polsce?

Jaka przystawka Smart TV będzie tym dobrym wyborem? Oczywiście jednym z najważniejszych czynników bardzo często może się okazać cena – zwłaszcza w promocyjnych sytuacjach. Jednak pamiętaj, że musisz mieć na uwadze także techniczne aspekty, bo to właśnie one warunkują komfort oraz w wielu przypadkach długość użytkowania Twojego telewizora. 

Źródło obrazka wyróżniającego: andremsantana from pixaby

Motyw