ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox

Rozszerzenia do Mozilla Firefox – poznaj najciekawsze propozycje

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Firefox ostatnio nie ma dobrej passy. Zmniejsza się liczba użytkowników, którzy się na niego decydują, a część dotychczasowych odchodzi, wybierając inne propozycje. Jednak lista przeglądarka nadal ma swoje mocne strony, które zachęcają. Jedną z nich są właśnie rozszerzenia. Firefox ma ich całkiem sporo. Przeglądarka zapewnia kilka przydatnych opcji już na sam początek. Jedną z nich jest możliwość robienia zrzutów ekranu. Podobnie jak w wielu innych propozycjach rynku, możesz korzystać z opcji pływającego okna, co znacznie ułatwia pracę podczas słuchania muzyki lub oglądania filmu. Możesz jednocześnie wykonywać obie czynności. Jednak każdy ma inne preferencje. Dlatego ewentualne braki w funkcjach możesz uzupełniać właśnie przez rozszerzenia do Mozilla Firefox. 

Lubisz gesty? Korzystaj z Gesturefy

Wiele osób lubi gesty z bardzo prostej przyczyny. To bardzo duża wygoda, którą zapewnia coraz więcej systemów oraz aplikacji. Gesturefy sprawia, że przeglądanie stron internetowych oraz samo korzystanie z przeglądarki jest dużo łatwiejsze. Oczywiście możesz dodawać swoje opcje gestów. Każdy korzysta z komputera na swój sposób, a co za tym idzie, ma wyrobione swoje nawyki, które przekładają się na kształtowanie gestów. Dlatego deweloper pozostawia opcję dodawania nowych i dostosowywanie rozszerzenie pod swoje potrzeby oraz przyzwyczajenia. 

Pobierz Gesturefy

Zobacz także: Koniec wsparcia PWA w Firefoxie – wielu użytkowników jest wściekłych

Dbaj o swoją produktywność z Tomato Clock

Bardzo popularna metoda zarządzania swoim czasem oraz system motywacyjny do zwiększania swojej produktywności – zwłaszcza na home office. Polega na wydzieleniu sobie czasu na intensywną pracę oraz odpoczynek. W ten sposób znajdziesz chwilę, by odpocząć i pracować na największych obrotach. To bardzo pomocna opcja, ponieważ wiele osób sięgając po telefon w pracy, za bardzo się rozprasza i decyduje się na sprawdzanie aktualności i powiadomień za często. Dlatego potrzeba jest unormować sobie czas na pracę oraz używanie smartfona. Jak? Tomato Clock Ci w tym pomoże! Na pasku przeglądarki pojawi się rozszerzenie, gdzie możesz cały czas sprawdzać, ile czasu powinieneś jeszcze popracować i darować sobie odpisywanie znajomym lub oglądanie filmików. Co prawda można korzystać ze stron internetowych, których jest całkiem sporo z omawianą techniką. Jednak szybszy dostęp oraz wgląd w czas pozostały do przerwy, pozostanie na pewno prędzej czy później odebrany pozytywnie. 

Pobierz Tomato Clock

Pisz poprawnie z LanguageTool!

Piszesz szybko na klawiaturze? Na pewno zdarza Ci się zrobić niejedną literówkę po drodze? Warto zeinteresować się rozszerzeniem, które spradza pisownie i wskazuje Ci, co należy poprawić. W ten sposób unikniesz wysyłki maila z rażącymi błędami, które mogą zaniżać Twoją pozycję w oczach odbiorcy niezależnie, czy będzie to Twój szef, czy klient. Dzięki temu nie muszisz martwić się o błędy ortograficzne, stylistyczne oraz interpunkcyjne. Z tym rozszerzeniem każde Twoje zadanie będzie poprawne od kropki do kropki. 

Pobierz LanguageTool

Zobacz także: Firefox 88 więcej zabiera, niż daje – zwłaszcza na Androidzie

Ghostery – Bloker reklam chroniący prywatność

To rozszerzenie dla osób, które interesują się bezpieczeństwem oraz prywatnością. Ghostery pozwoli na szybsze przeglądanie stron internetowych, ponieważ zablokuje dla Ciebie reklamy. Będziesz mieć również mniej śmieciowych plików na swoim komputerze, które są pozostałością po reklamach internetowych. Ghostery pomoże zablokować skrypty śledzące, abyś czuł się bezpieczeniej. 

Pobierz Ghostery

Rozszerzenia do Firefox to duża dawka dodatkowych funkcji dla Twojej przeglądarki. Mozilla ostatnimi czasy bardzo mocno stawia na kreowanie wizerunku troski o prywatność użytkowników. Widoczne jest to po poszczególnych aktualizacjach przeglądarki oraz pewnych dodatkach, które te możliwości poszerzają. Dlatego nic dziwnego, że Firefox przyciąga do siebie osoby, ceniące sobie prywatność w sieci. W lisiej przeglądarce możesz spotkać bardzo dużo przydatnych rozszerzeń w tym zakresie, czego przykładem jest poruszane niedawno Ghostery. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy