ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lenovo wyprzedza iPhone’a 8 za sprawą nowego Moto Mods

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Od razu zaznaczam, że ten wpis należy traktować nieco sarkastycznie. Nie poznaliśmy jeszcze iPhone’a 8 i jedynie bazujemy na plotkach. To, co Apple pokaże ostatecznie to wie tylko firma. Po tym krótkim wstępie, przejdźmy do Lenovo czy też właściwie już Motoroli. Firma nie porzuca projektu Moto Mods, co się bardzo chwali. Nie oceniajmy teraz użyteczności poszczególnych modułów. Niektóre już testowaliśmy, więc odsyłam Was do ich recenzji i Moto Z: Klik!

Co łączy Moto Mods i iPhone’a 8? Przypominam plotkę mówiącą o tym, że ten drugi ma oferować bezprzewodowe ładowanie. Jednak Apple najprawdopodobniej się nie wyrobi z implementacją poszczególnych elementów. Mimo wszystko to nie oznacza, że Amerykanie rezygnują z tej funkcjonalność. Specjalny dodatek (nadajnik) ma być oferowany po premierze za dopłatą. W tym momencie wracamy do Moto Mods, które właśnie w swojej ofercie moduł umożliwiający indukcyjne ładowanie.

Za 40 dolarów otrzymujemy moduł o grubości 3,25 mm wspierający technologie Qi oraz PMA. Ładowanie może odbywać się z maksymalną mocą 10 W, więc siłą rzeczy nie będzie ono równie szybkie, co w przypadku zastosowania tradycyjnego kabla i zasilacza z Quick Charge.

W takim razie Lenovo oferuje nowy moduł za 40 dolarów. Jeżeli plotki na temat iPhone’a 8 się potwierdzą to jak wam się wydaje, na ile Apple wyceni alternatywne dla siebie rozwiązanie?

PS. Nazwa Moto Mods mogła zostać lepiej przemyślana – „Moto Style Shell + Wireless Charging”, ale to tylko taka moja luźna uwaga na koniec.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy