Indukcyjne ładowanie w iPhonie 8? Po dokupieniu osobnego modułu

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-07-09

Już zapewne nie raz słyszeliście, że iPhone 8 ma być prawdziwą rewolucją. Smartfonem, który uczci 10. rocznicę wydania pierwowzoru. Urządzeniem wykorzystującym wszelkie nowinki technologiczne. Telefonem… cholernie drogim. Zależnie od źródeł, cena w Polsce może przekroczyć nawet 6000 złotych. Z takie pieniądze oczekiwałoby się już naprawdę wszystkiego, ale jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? Okazuje się, że nieco inaczej.

Oprócz informacji o kolejnych – w teorii – rewolucyjnych rozwiązaniach w postaci wyświetlacza, aparatu czy też samej budowy, w świecie plotek przewijają się również negatywne wiadomości. Przede wszystkim problemy z dostawą podzespołów. Apple składa tak ogromne zamówienia, że poszczególne firmy (wśród nich Samsung, LG) muszą budować dodatkowe fabryki, aby się wyrobić na czas. Jednak przejdźmy do rzeczy. Jedną z wielkich nowości w iPhonie 8 ma być bezprzewodowe czy też indukcyjne ładowanie. Okazuje się, że w tym wypadku również inżynierowie dostali za mało czasu. Mimo wszystko, Apple nie chce zrezygnować z tego pomysłu i – jak możemy wyczytać na Twitterze – zaoferuje odpowiedni moduł umożliwiający regenerowanie ogniwa bez kabli. Podobne rozwiązania oferuje między innymi IKEA od kilku lat, również dla produktów Apple.

Cóż, kupując horrendalnie drogi smartfon chciałoby się mieć już wszystko i nie dokupować dodatków, które teoretycznie powinny być w standardzie. Jedno jest niemalże pewnie – indukcyjne ładowanie nie będzie dostępne równolegle z premierą rynkową iPhone’a 8. • Szymon 1998

  całkiem ich poje&ało żeby dawać za telefon 6k do czego ten świat zmierza

  • marcus1212

   Przedmiot jest tyle warty, ile jest w stanie zapłacić kupujący. A to że w PL średnia krajowa jest jaka jest, to nie wina Apple. Tyle w temacie.

   • stark2991

    Ale to Apple ustala cenę i to, ile na czysto będzie zarabiać sztuce

   • afterburner

    Średnia krajowa 4635,77 zł brutto

  • VikingsAreComing

   do tego, że ludzie niedługo zaczną zastawiać chaty w hipotekę by smartfona sobie kupić xD