Wyniki konkursu: 4x UMi Plus E wygrywają…

Jakub Bereziewicz Newsy 2017-04-19

Być może pamiętacie jeszcze konkurs zorganizowany wspólnie z UMi z okazji redesignu naszego portalu. Zakończył on się prawie dwa miesiące temu, a termin ogłoszenia wyników przesuwany był kilkukrotnie.

Wybór zwycięzców nigdy nie był dla nas tak trudny.

Do konkursu zgłosiło się kilka tysięcy osób z czego ogromna ilość zgłoszeń była niezwykle rozbudowanych – zawierających wiele treści, odnośników i screenów. Rekordzista napisał trzy strony A4 samego tekstu. Oczywiście przy wyborze zwycięzców nie sugerowaliśmy się długością, a jakością Waszych odpowiedzi. Aby je wszystkie przeczytać wyłącznie jeden raz potrzebowaliśmy poświęcić na to ponad 11 000 minut, czyli 183 godziny co równa się 23 dniom roboczym, a więc był to miesiąc pracy. Aby wybrać odpowiednie cztery zgłoszenia potrzebowaliśmy kolejnego miesiąca.

Bardzo przepraszamy za tak długi czas oczekiwania, ale przy sporządzaniu zasad konkursu nie mieliśmy świadomości, że wyłonienie zwycięzców będzie tak trudnym zadaniem. To dla nas lekcja na przyszłość, aby kolejne tego typu akcje bardziej wnikliwie przemyśleć. Mamy nadzieję, że ten konkurs nie zrazi Was w żaden sposób do kolejnych i będziecie równie mocno zaangażowani. Zwłaszcza, że widząc efekty tej akcji sponsorzy są skorzy do rozdawania jeszcze większej ilości smartfonów.

Smartfony UMi Plus E wygrywają:

 • piotrswi*@op.pl
 • krzysztofka*@outlook.com
 • quenne*@gmail.com
 • theref*@gmai.com

Gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że od razu po otrzymaniu UMi Plus E pochwalicie się radosnym zdjęciem z nagrodą. Ujawnijcie się w komentarzach. Osobom mającym wątpliwości odnośnie wyboru zwycięskich zgłoszeń możemy udostępnić ich treść poprzez prywatną wiadomość – w tej sprawie proszę o kontakt poprzez forum.

Dziękujemy Wam wszystkim za poświęcony czas. Nawet jeśli Wasze zgłoszenie nie wygrało to i tak możecie mieć pewność, że przekazane wskazówki są dla nas niezwykle cenne i od maja zobaczycie ich wdrażanie w portalu.

Dziękujemy! • piotrswierk

  Doszła już do kogoś z zwycięzców nagroda ? 😛

  • Do mnie jeszcze nie…

  • Nysdroid

   Już jutro lub w poniedziałek! Czeeeekam.

 • Paweł A.

  Gratulacje dla zwycięzców 😉 Mi tym razem, nie udało się.

 • Pochulak

  Jeb_ać ten portal, jest mnóstwo innych. Żegnam wszystkich.

 • BeHolder

  2 dni po, a dopiero zobaczyłem maila z wygraną, w życiu nie sądziłem że coś ugram. Jeżeli sprzęcik do mnie dotrze, nie obejdzie się to bez echa na tym forum. Pozdrawiam gorąco!

 • Dopiero wczoraj wieczorem zobaczyłem na mailu informację o wygranej… Bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że wskazówki się przydadzą. Trochę to trwało, ale zakończyło się miłą niespodzianką 🙂 Jeszcze raz dzięki! Dam znać kiedy telefon wpadnie już w moje ręce 😉

 • Ja

  Ojć, drobna wpadka. W mojej pracy były linki i mogę sprawdzić czy ktoś w nie kliknął ;D. Chyba część prac nie była sprawdzona dokładnie, żeby nie powiedzieć wcale.

 • Obywatel

  Pojawił się UOKiK, pojawiło się zakończenie konkursu – słabe to, wyniki, albo chociaż informacje powinny pojawiać się wcześniej. Naprawdę 2 miesiące ciężko było odpisać użytkownikom? Dla mnie to po prostu oznaka braku szacunku i zwykłe pospolite chamstwo.
  Druga kwestia to wyłonienie zwycięzców.. Wyboru miała dokonywać cała redakcja, a nikt nic nie wiedział – podaje pod wątpliwość czy aby na pewno wybór został dokonany sprawiedliwie. Natomiast to już sprawdzi UOKiK.

  Panie pseudoredaktorze Jakubie Bereziewiczu artykuł wskazuje, że w sumie nic sie nie stało, konkurs rozwiązany i gorycze można zamieść pod dywan. Rzeczywistość jest zgoła inna.. Użytkownicy pomimo rozwiąza ia czują się – i mają do tego prawo – oszukani. W dobrym tonie byłoby chociaż przeproszenie w tym artykule za kwestię komunikacji, a raczej jej brak.

  • ELo

   A ja chciałbym zobaczyć no forum jakie to „złote treści” przekazali załodze zwycięzcy .

  • Adrian Celej

   Nic mi nie wiadomo o problemach z UOKiK. Albo nikt nie zgłosił, albo nie interesowało ich to.
   Są przeprosiny, my z kolei wielokrotnie tłumaczyliśmy w komentarzach, że zgłoszenia są jeszcze sprawdzane.
   To był bardzo sprawiedliwy konkurs – każde zgłoszenie zostało rozpatrzone, zwycięzcy nie zostali wybrani przypadkowo. Sprawdzenie wszystkich odpowiedzi trwało bardzo długo, ale to naturalna kolej rzeczy.

   • Obywatel

    Nagle znajdują się adwokaci, którzy potrafią odpisać na komentarz. Odpowiedzi fakt pojawiły się w okolicach tygodnia od „zakończenia” konkursu, a później przez ok. 2mc pomimo próśb czytelników nie było żadnego znaku ze strony „redakcji” . Dlaczego wtedy nie było żadnego adwokata?

    Przeprosiny są za długi czas oczekiwania, natomiast ja pisałem o kwestii braku komunikacji – za to należą się przeprosiny. Każdy jest w stanie zrozumieć opóźnienia, ale takie podejście jest mało profesjonalne.

    • Łukasz Pająk

     Jeśli tylko ktoś się pytał o to pod moimi wpisami czy też wywoływał mnie na Disqusie to odpisywałem. Również na Facebooku odpisywałem. Ba, nawet mailowo to robiłem. Jednak kilkunastokrotnie pisanie tego samego jak status wyglądał tak samo to uznajesz za brak komunikacji?

     • domibobi

      Drogi Panie Łukaszu,
      Nie wszyscy uczestnicy konkursu (a był ich podobno ogrom) czytają odpowiedzi pod innymi artykułami, nie wszyscy wysyłają maile, czy zapytują na fb. Natomiast wszystkim należy się rzetelna informacja (najlepiej w miejscu poświęconym konkursowi). To właśnie uznaje za brak komunikacji…
      I na koniec zapytania… liczę na odpowiedź…
      Dlaczego konkurs nie miał regulaminu?
      Czy popiera Pan taką praktykę?
      Czy jest to zgodne z obowiązującym prawem?
      Czy wszyscy „pieniacze” z komentarzy w artykule konkursowym zostali od razu skreśleni z ewentualnej listy zwycięzców?

     • Łukasz Pająk

      Zainteresowani konkursem z pewnością czytali komentarze pod właściwym wpisem, a tam wszystko było wyjaśnione. Co do kolejnych pytań to na takie nie jestem w stanie odpowiedzieć ,gdyż nie jestem żadną ze stron w konkursie i ciężko mi się do całości odnieść.

     • Obywatel

      Okazuje się, że nie wiadomo kto był stroną wogóle i czy konkurs się odbył lol.
      W artykule konkursowym piszecie, że organizatorem jest UMI. Użytkownik waszego portalu pisze do UMI i dostaje info, że UMI nie organizowało nic i nawet nie wie o istnieniu konkursu.
      Zrewidujcie zeznania bo wasza wiarygodność spada drastycznie w dół.
      Wg. Mnie tłumaczyć się powinna tutaj „poważna” osoba JB, która ogłaszała konkurs i która wg. mojego subiektywnego odczucia wypięła się na użytkowników, a nie pozostali redaktorzy.

      PS. Pan Panie Łukaszu był jedyną osobą, która wogóle się odezwała w komentarzach co doceniam.

     • Nie jedyną 😉

 • Daniel

  Wow zapomniałem, że taki konkurs nawet był 😮 . No ale… Gratulacje dla zwycięzców

 • piotrswierk

  Łoł ! 😀 Jeszcze nigdy nie wygrałem takiej nagrody, niesamowicie się ciesze 😀 Zdam relację jak smartfon będzie już u mnie 😉 Nie mogłem się zalogować z forum nie wiem dlaczego.

 • Łee nie wygrałem. Ustawione!

  xd

 • stark2991

  No to chyba uciszy tych wszystkich którzy już zdążyli zeszmacić portal za oszustwo 🙂
  Gratulacje dla zwycięzców, nie wiem co tam napisaliście ale się wam opłaciło 🙂

  A co do tego zdania: „od maja zobaczycie ich wdrażanie w portalu.” – sorry, ale to powinno być już ogarniane w międzyczasie. Zielony pasek nadal szaleje na mobilnej i cholernie przeszkadza, wystarczy minimalny ruch palca i się zsuwa. Na wersji PC z kolei czasem się zdarza że nie mogę dać plusa komuś bo jakieś 2cm Disqusa od lewej jest nieaktywne. Zresztą na mobilnej zdarzało się że cała sekcja komentarzy była martwa jakby tam nic nie było. Wiem że ciężko jest ogarnąć nową stronę i ten kto to obsługuje pewnie na was klnie ale takie rzeczy muszą być dograne.

  • Nysdroid

   Na szczęście wspominałem o tym w swojej pracy i jest jedną z wygrywających, także… wszystko przed nami! 🙂

 • Dark1

  Gratulacje 🙂x