Infinity Display kontra FullVision, czyli Samsung kontra LG

Łukasz Pająk Newsy 2017-03-03

W tym roku najnowszą modą są bezramkowe wyświetlacze. Xiaomi zapoczątkowało ten trend w zeszłym roku modelem Mi Mix, który zapewne w tym roku doczeka się następcy i szczegóły zdradził Wam już dzisiaj Kamil. Oczywiście to Sharp był pierwszy z tego typu modelami, ale Japończycy niechętnie myśleli o globalnej reklamie nie mówiąc już o sprzedaży. Jednak teraz LG i Samsung chcą się z tej strony pokazać za sprawą Infinity Display i FullVision.

G6 znamy już od tygodnia i ewidentnie macie mieszane zdania, co do tego smartfonu. Mimo wszystko już wiemy jak jedna koreańska firma chce wykorzystać nowy typ wyświetlacza. W odróżnieniu do Xiaomi, zarówno LG jak i Samsung stawiają na proporcje 18:9. Dzisiaj poznaliśmy jak lider mobilnego rynku chce nazwać swoje rozwiązanie. Tym sposobem FullVision będzie konkurować z Infinity Display.

Infinity Display kontra FullVision

Czym tak naprawdę oba rozwiązania będą się różnić? Zacznijmy od tego, co je ma łączyć, czyli wspomniane proporcje 18:9, zaokrąglone rogi oraz minimalne ramki wokół panelu. Teraz różnice. LG stawia na technologię LCD, podczas gdy Samsung siłą rzeczy wykorzysta chwalonego SAMOLEDa. Poza tym już nie spotkamy się z Galaxy S8 w odmianie Edge. Wszystkie wersje mają już mieć ekran zaokrąglony na boczne krawędzie. To tyle z różnic typowo technicznych. Jak Samsung wykorzysta nowe proporcje? Tego jeszcze nie wiemy.

źródło: SamMobile • Buka37

  Ale że chodzi wam o Xiaomi mi6 który jeszcze nie Wyszedł?

 • Konrad

  „Poza tym już nie spotkamy się z Galaxy S8 w odmianie Edge. Wszystkie wersje mają już mieć ekran zaokrąglony na boczne krawędzie.”

 • Meretycz

  Ale te proporcje to właściwie w czym pomagają? Znaczy owszem, pisząc coś na wirtualnej klawiaturze dobrze jest mieć dłuższy ekran, ale producenci skupiają się na korzyściach multimedialnych. Tylko jakie one są konkretnie?

  • Maciej Krzysztof Wierzbicki

   Np. przy oglądaniu filmów. Typowe kinowe proporcje to 21:9, więc czarne paski będą cieńsze

  • Łukasz Pająk

   Netflix, Amazon dostarcza filmy w proporcjach 18:9. Ten stosunek pozwala tez na zamieszczenie dwóch kwadratów, co jest wygodne przy dzieleniu ekranu na dwie aplikacje. Pionowe strony internetowe czy też aplikacja Facebooka wyświetla więcej materiału itd, itd.

 • r0siu

  Ostatnio poprawiłem autora co do bezramkowca Xiaomi, widzę że dziś w artykule pisze: „Oczywiście to Sharp był pierwszy z tego typu modelami” wielki szacun. Na reszcie bez błędu. Miło się czyta taki artykuł którego zwykły Kowalski nie musi poprawić w komentarzu.

  Byle tak dalej.

  Pozdro

  • Łukasz Pająk

   W sensie mnie poprawiłeś? Niemalże zawsze zaznaczałem, że to Sharp był pierwszy – jeszcze przed oficjalną premierą Mi Mixa.

   • r0siu

    Nie pamiętam czy to byłeś akurat ty czy może ktoś inny. Po prostu podoba mi się że tym razem jest bez błędu.

    Powiedzmy sobie szczerze. Każdy kto przegląda ta stronę systematycznie, zauważy jak często zwykli użytkownicy poprawiają w czymś autora.

 • Adrian Warchoł

  jak tu do was na pw cos napisac ?

 • xalion

  A gdzie jest artykuł? Chyba wszystko nie zostało wklejone…

  • Łukasz Pająk

   Jak kategoria wskazuje, jest to news, a nie artykuł 🙂x