Na targach MWC 2017 poznaliśmy nowe modele Nokii. Producent postanowił zaatakować każdą półkę cenową, dlatego na ilość urządzeń nie możemy narzekać. Warto jednak sprawdzić, jak bardzo się one różnią w codziennym użytkowaniu. Pomogą nam w tym między innymi zdjęcia oraz wideo rejestrowane aparatem.

Ekipie z GSM Arena udało się dorwać do najnowszych smartfonów HMD. Testom zostały poddane aparaty fotograficzne – ten znajdujący się w Nokii 3 oraz ten umieszczony w Nokii 6. Czy widać różnice?

Nokia 6 ma matrycę wielkości 16 megapikseli, f/2.0. Przykładowe zdjęcia wykonane tym modelem prezentują się następująco:

A tak wygląda wideo nagrane w rozdzielczości 1080p:

Nokia 3 jest modelem budżetowym. Zastosowany w niej aparat jest zatem gorszy od powyższego. HMD postanowiło tutaj na 8-megapikselową matrycę. Jak bardzo jest gorzej?

Oto próbka możliwości filmowych w rozdzielczości 720p i formacie 3GP:

Galerię w pełnej rozdzielczości i pozostałe zdjęcia znajdziecie TUTAJ. Pod TYM linkiem z kolei możecie sprawdzić, jakie zdjęcia wykonuje Huawei P10.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.