Wartość Pixela XL 128 GB szybuje ostro w górę – dwukrotna przebitka w stosunku do cen Google

Newsy

pixel-by-google-1-hero

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Jest wielu chętnych na smartfony od Google. Pixele w Stanach Zjednoczonych robią ogromną furorę w stosunku do Nexusów, co mogą Amerykanie zawdzięczać chociażby nowemu asystentowi. Jednak firma zapomniała o jednej jakże ważnej rzeczy – wyprodukować odpowiednią liczbę egzemplarzy.

 

Szczególnie jeśli spojrzymy na wersje wyposażone w 128 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Cóż… Tych jest po prostu za mało w przypadku Pixela XL i przewidywane terminy dostaw szacowane są na marzec. Jak doskonale wiemy, skoro popyt jest duży, a podaż mała to… ceny idą drastycznie w górę. Wystarczy spojrzeć na oferty na Amazonie, aby doskonale się o tym przekonać. Ceny za używane egzemplarze zaczynają się od 1050 dolarów (~4300 złotych), a nowe kończą na… 1800 dolarów, czyli astronomiczne 7400 złotych. W ramach przypomnienia, oficjalna sugerowana cena detaliczna za Pixela XL 128 GB wynosi 869 dolarów (~3600 złotych). Ewidentnie przypomina to chociażby czasy PRLu, gdy samochody używane były droższe niż nowe, ale przede wszystkim były dostępne.

 

Czy Google planuje coś w tej sprawie zrobić? Przypomnijcie sobie sytuacje blokowanych kont za odsprzedaż Pixeli po wyższej cenie. Mimo wszystko Amerykanie ewidentnie powinni zwiększyć nakład.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x