google-pixel-phone-100416-10605

 

Najnowsze smartfony od Google, zrywające z serią Nexus, zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek. Okazuje się, że nawet Amerykanie nie spodziewali się takiego zainteresowania Pixelami, gdyż nowe dostawy bardzo szybko znikają ze sklepów. To sprawia, że pojawił się trend wyznaczania nowych cen tych urządzeń.

 

Wielu użytkowników kont Google zgłosiło w ostatnim czasie problem z dostępem do niego. Te osoby łączy fakt, że wszyscy sprzedali swoje Pixele dalej, ale po wyższej cenie niż zaproponowanej przez Amerykanów. Tym sposobem zostało zablokowane ponad 200 kont. Czy Google mogło tak zrobić? Oczywiście, gdyż jest to niezgodne z ich zasadami, na które godzimy się akceptując odpowiedni regulamin. Skąd Amerykanie dowiedzieli się jakie konta należy zablokować? Otóż wszystko sprowadza się do pewnego sprzedawcy z New Hampshire, który odkupował od użytkowników Pixeli ich smartfony z małą prowizją, a następnie sprzedawał znacznie drożej. Znając takie dane Google bez problemu mogło zidentyfikować kto się przyczynił do całego procederu.

 

Oczywiście brzmi to trochę absurdalnie, gdyż kupiony przez nas produkt jest nasz i możemy robić z nim, co tylko chcemy, więc Google nie powinno blokować kont, ale jak już wspomniałem – jest to niezgodne z regulaminem i faktycznie wpływa na samą sprzedaż smartfonów.

 

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.