sony android nougat 7.0 aktualizacja

 

Po wielu dobrych informacjach związanych z przemianą Sony w związku z ich procesem aktualizacji poszczególnych smartfonów, teraz przyszła pora na negatywne wiadomości. O ile możemy uznać, że Japończycy zaktualizowali już niemalże wszystkie swoje flagowe modele łapiące się na okres wsparcia to sama firma ma pewne wątpliwości, co do oprogramowania, które wypuściło do użytkowników.

 

Jednak zacznijmy od dobrej informacji. W międzyczasie okazało się, że Xperia Z4 Tablet również została zaktualizowana. Jednak nie na długo. Otóż firma postanowiła wstrzymać Nougat między innymi właśnie dla tego urządzenia, ale również dla Xperii Z5 oraz Xperii Z3+. Niestety, ale nie wiadomo czy to tylko tymczasowa przerwa związana z obsługą serwerów czy też oficjalnie przedstawiony użytkownikom system ma poważne wady – tak jak w przypadku HTC. Do tego jedynie te trzy urządzenia przestały otrzymywać aktualizację – to również wydaje się niezrozumiałe patrząc, że pozostałe urządzenia są tak naprawdę bardzo zbliżone do siebie.

 

Jednak nie ma za bardzo o czym gdybać – wiemy, że niektórzy z Was zdążyli zaktualizować poszczególne modele do Nougata, więc pytanie do Was – czy zauważyliście poważne problemy z działaniem tego systemu?

 

Aktualizacja – Sony oficjalnie przyznało, że wstrzymują aktualizację w związku z problemami z dźwiękiem i kartami pamięci (szyfrowanie, prędkość odczytu)

 

źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.