Sony Xperia X jako pierwsza z Androidem 7.1.1. Wydanie „Concept” już dostępne

Newsy

xperia-x-performance-slideshow-02-desktop-1c4464340ef22498219ecca8c1e1b2fe1

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Firma Sony stara się względnie terminowo publikować najnowsze aktualizacje systemu Android. Całkiem niedawno swoje update’y do wersji 7.0 otrzymały takie modele, jak Xperia X, X Performance, XZ itp. Przedsiębiorstwo jednak nie próżnuje i już teraz testowana jest jeszcze nowsza edycja Zielonego Robocika. Pora na Androida 7.1.1 Nougat.

 

Warto zaznaczyć, że Sony stało się pierwszą firmą (poza Google), która udostępnia tę najnowszą dostępną obecnie wersję Androida. MR1 na Xperię X została oznaczona numerem kompilacji 38.3.A.0.41. Aktualizację OTA (bezpośrednio na telefonie) otrzymują użytkownicy, którzy dołączyli do programu rozwojowego Xperia X Concept.

 

 

Wśród widocznych i mniej widocznych nowości wymieniane są następujące rzeczy:

  • Możliwość restartu urządzenia poprzez menu zasilania
  • Szybsze uruchamianie aplikacji aparatu
  • PlayStation 4 PS4 Remote Play (bez wsparcia DualShock)
  • Najnowsze łatki bezpieczeństwa od Google’a (stan na 1 grudnia)

 

A Wy, dołączyliście do programu japońskiej firmy? Dajcie znać w komentarzach, jakie macie wrażenia po aktualizacji. Jak Wam się podoba polityka Sony odnośnie do update’ów systemu?

 

Zobacz też: Irytuje Cię Facebook Messenger? Jest świetna alternatywa

 

Źródło: Xperia Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x