Telegram zyskał 70 mln użytkowników dzięki awarii Facebooka

Irytuje Cię Facebook Messenger? Jest świetna alternatywa – Telegram

3 minuty czytania
Komentarze
telegram-8347329

Komunikatory to jedna z najczęściej używanych kategorii aplikacji na naszych smartfonach. Umożliwiają nam swobodny i szybki kontakt ze znajomymi, rodziną i innymi bliskimi osobami. Nierzadko służą również do kontaktów służbowych. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele komunikatorów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wiadomo, że Messenger od Facebooka jest jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Codziennie możemy chociażby na ulicy zaobserwować osoby wykorzystujące tą, a nie inną aplikację.

Ostatnio jednak zewsząd pojawiają się głosy, że Messenger idzie w złym kierunku. Ludzie nie są zadowoleni z tego, że Zuckerberg co chwila dodaje do niego nowe funkcje. Wiele osób skarży się na problemy (zwłaszcza na telefonach z niższej półki), a także przeładowanie niepotrzebnymi funkcjami. Ostatnio najbardziej pomstowaną jest chyba usługa My Day, której nikt nie chce, ale nie da się jej wyłączyć. Niedawno wprowadzono również więcej minigier, których również nikt nie potrzebuje (chociaż znajdują się tacy, którzy cieszą się z tych zmian).

balloons-874837_640

Wszyscy narzekają, ale i tak nadal korzystają z Messengera ponieważ zwykle nie mają wyjścia. Trudno przekonać wszystkich znajomych i bliskich, aby nagle przestali korzystać z tego, do czego się przyzwyczaili. Ale może czasami warto spróbować czegoś nowego? Dalej postaram się przedstawić najważniejsze w mojej opinii zalety Telegrama, który dla mnie jest najlepszą alternatywą dla aplikacji Facebook Messenger.

Po pierwsze – lekkość, ale bez ograniczania funkcjonalności. Telegram, podobnie jak Messenger, również ma wiele fajnych funkcji, ale nie są one wciskane użytkownikowi na siłę. Jest na przykład możliwość pobierania wielu pakietów naklejek (także tych stworzonych przez społeczność), a także tworzenia własnych. Można przypinać najważniejsze konwersacje u góry ich listy. Jest możliwość tworzenia (nawet dość zaawansowanych) czatów grupowych, a także specjalnych kanałów publicznych za pomocą których możemy publikować wiadomości wyświetlane potem przez subskrybentów. Wysyłanie dowolnych (nawet dość dużych) plików również nie będzie problemem. Zdjęcia możemy wysyłać bez utraty ich jakości. O, i można odnosić się do kokretnych wiadomości. To może być przydatne, gdy otrzymamy ich dość dużo i chcielibyśmy mieć porządek w odpowiedziach na każdą z nich.

padlock-406986_1920

Kolejna zaleta Telegrama to bezpieczeństwo. Wszystkie konwersacje są szyfrowane, co uniemożliwia uzyskanie dostępu do naszych prywatnych danych przez niepowołane osoby. Dodatkowo jest możliwość tworzenia jeszcze lepiej zabezpieczonych „sekretnych” czatów. W nich możemy ustawić, aby wiadomości znikały bezpowrotnie u obu rozmówców po ustalonym czasie, jest także możliwość zablokowania możliwości robienia zrzutów ekranu. Po usunięciu takiego czatu znika on również u rozmówcy.

Chyba jedyna wada Telegrama to brak oficjalnie dostępnego języka polskiego. Jednak tłumaczenie powinno pojawić się w aplikacji już niebawem, a niektórzy szczęśliwcy już teraz z niego korzystają. A zresztą nawet w języku angielskim korzystanie z Telegrama jest banalnie proste.

Zobacz też: Samsung zaktualizuje swoje flagowce od razu do Androida 7.1.1

Aby zacząć korzystać z Telegrama wystarczy zarejestrować się podając swój numer telefonu. Można to zrobić poprzez dowolną platformę. Po tej czynności dostajemy SMS-a, który zawiera odpowiedni kod autoryzacyjny. Gotowe! Właśnie przeszliśmy na lepszą stronę mocy. Żegnaj, Messengerze… A nie, przecież nadal mamy tam pełno znajomych, którzy z niego łatwo nie zrezygnują.

To jeszcze nie wszystko! Jest również:

Więcej wersji Telegrama przeznaczonego na konkretne platformy znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

Motyw