nokia-lumia-520-3964238

Nokie Lumie 520 oraz 525 to niskopółkowe urządzenia pierwotnie wyposażone w system Windows Phone. Zostały zaprezentowane w 2013 roku i dzisiaj już mało kto o nich pamięta. Nigdy nie dostały oficjalnej aktualizacji do Windows 10. Kto by pomyślał że dziś, w 2016 roku, pewien pomysłowy programista uruchomi na tych telefonach najnowszego Androida 7.1 Nougat. I to działającego! Można na przykład z łatwością uruchomić dwie aplikacje w oddzielnych oknach.

 

Co prawda taki system z pewnością nie nadaje się do codziennego użytku i zawiera wiele błędów, ale jako ciekawostka może z pewnością zaciekawić wiele osób interesujących się mobilnymi technologiami. Poniżej możecie zobaczyć, jak platforma sprawuje się w praktyce na poszczególnych smartfonach:

 

Nokia Lumia 520

 

Nokia Lumia 525

 

Zobacz też: Xiaomi odnosi coraz większe sukcesy w naszym kraju. Polacy coraz chętniej kupują „chińszczyznę”

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl