LG G5 oficjalnie otrzymuje Nougata! Koreańczycy ponownie nie chcą czekać na konkurencję

1 minuta czytania
Komentarze
LG_G5-7050

Niedawno informowaliśmy Was, że Samsung Galaxy S7 (Edge) jest na dobrej drodze, aby otrzymać wersję testową Androida Nougat. Lada dzień użytkownicy będą mogli sprawdzić nowości zaproponowane przez Google i samą firmę. Małą wpadkę w tej kwestii zaliczyło Lenovo przedstawiając w Sieci mylne informacje odnośnie aktualizacji Moto G4, ale to LG postanowiło znowu być tym pierwszym.

W zeszłym roku użytkownicy G4 w Polsce dostali niemałą niespodziankę otrzymując jako pierwsi na świecie Androida Marshmallow. Tym razem Polacy nie zostali w ten sposób docenieni, aczkolwiek Nougat już zawitał oficjalnie na G5 i tym samym LG jest pierwszą firmą, która zaktualizowała swojego smartfona. To kolejny swego rodzaju sukces po V20, który jest pierwszym urządzeniem z tym systemem na start. Jednak wróćmy do flagowego modelu firmy, który możecie wygrać w konkursie na użytkownika miesiąca forum. Obecnie w Korei Południowej G5 jest aktualizowany, ale firma zapowiedziała, że już niedługo inne kraje Azji oraz same Stany Zjednoczone również będą mogły zainstalować Nougata z oficjalnej dystrybucji na tym smartfonie.

Tak, nie usłyszeliśmy nic o Europie, aczkolwiek to też już tylko kwestia partu tygodni (a może dni?) i G5 w Polsce otrzyma aktualizację. Czemu Polacy nie dostali jako pierwsi Nougata? Cóż, może to wynikać ze sprzedaży, która – delikatnie mówiąc – nie jest zadowalająca.

źródło: The Verge

Motyw